Tradiciniai Velykų stalo žaidimai jau daugelį metų džiugina jaunus ir senus: margučių ridenimas, margučių bukynės (taip tradiciškai vadinamas margučių daužymas) ir gražiausio margučio rinkimas. Valandų valandas visa šeima gali leisti kartu, nepastebėdama, kaip bėga laikas. Tačiau ką daryti, kai inventorius suvalgytas? Atsakymas – žaiskite stalo žaidimus! Na o mes pasiūlysime, ką galite žaisti tiek dviese, tiek su didesne kompanija – vaikais ir giminaičiais.

WINGSPAN

Nors žadimas yra labai jaunas – išleistas tik 2019 metais – spėjo laimėti metų žaidimo titulą ir tapti stalo žaidimų klasika. Be abejonės – „Wingspan“ ilgam liks daugelio namų lentynose ir žaidėjų širdyse.

Board Game Geek svetainėje šis žaidimas yra įvertintas 8.1 balo ir yra pirmoje stalo žaidimų šeimai vietoje.

Žaidimas Wingspan

„Wingspan“ žaidime rasite daugybę būdų ir strategijų laimėti. Žaidėjai iš turimų resursų kuria variklį, kuris žaidimo eigoje leidžia gauti dar daugiau resursų. Turbūt bus sunku sužaisti dvi visiškai vienodas partijas.

Žaidimo tikslas veisti paukščius jūsų valdomoje teritorijoje, siekiant surinkti kuo daugiau taškų. Taip pat svarbus yra ir paukščiukų padėtų kiaušinių skaičius. “Geriau žvirblis lankoj, negu rankoj,” – taip sutrumpintai žaidimo taisykles aiškina „Wingspan“ entuziastai.

Po žaidimo „Wingspan“ sėkmės pasipylė ir papildymai – “Wingspan: European Expansion“, kuriame galite rasti ir Lietuvoje aptinkamus paukščius, bei „Wingspan: Oceania“ su įdomesniais taisyklių pakeitimais ir, žinoma, egzotiškesniais paukščiais. Po kelių žaidimo partijų galėsite įsijungti gamtininko Ričardo Kazlausko laidą iš LRT mediatekos ir pritariamai linksėti galva.

Verta paminėti, kad „Wingspan“ leidėjas yra „Stonemaier Games“, gerai žinomas tokiais puikiais žaidimais, kaip „Viticulture“ ir „Scythe“.

Kam skirtas: 10 metų amžiaus ir vyresniems žaidėjams. Žaisti gali nuo 1 iki 5 žaidėjų.
Spauskite nuorodą, norėdami įsigyti žaidimą „Wingspan“ RIKIO el. parduotuvėje.


HAMSTER CLAN

Žaidimas skirtas mažiesiems. Maitinti žiurkėnus ir mokintis bendradarbiauti galės bet kuris 4 metų amžiaus ar vyresnis pyplys. Turbūt įdomiausia žaidimo lentos dalis yra judantis liftas. Pasiruošite žaidimui labai greitai, o trumpos partijos vaikams neprailgs.

HAMSTER CLAN

HABA yra unikalus stalo žaidimų šeimai ir vaikams gamintojas, kurio bent vieną žaidimą verta turėti namie. Nors anksčiau kai kurie stalo žaidimų entuziastai manydavo, jog stalo žaidimai yra skirti suaugusiesiems arba vyresniems vaikams, tai netiesa. Kai kurie net adaptuodavo sudėtingesnių stalo žaidimų taisykles mažiesiems.

HABA leidžia stalo žaidimus, skirtus paties įvairiausio amžiaus vaikams, o RIKYJE rasite platų jų asortimentą. Žaidimų taisyklės yra lengvai perprantamos, o vaikams nebūtina mokėti užsienio kalbą, kad galėtų juos žaisti. Čia rasite žaidimų, kurie tiks net 2 ar 4 metų amžiaus mažyliams,

Daugiau žaidimų vaikams galite rasti čia.
Žaidimą „Hamster Clan“ galite įsigyti RIKIO el. parduotuvėje.


RHINO HERO: Super Battle

Dar vienas HABA perliukas, skirtas vaikams nuo penkerių metų amžiaus. Du – keturi žaidėjai ir dvidešimt minučių jūsų laiko. Nėra paprastesnio ir linksmesnio žaidimo, kurį galite žaisti su visa šeima. Išsivirti ir nudažyti kiaušinius užtruksite daug ilgiau.

RHINO HERO: Super Battle

Žaidimo mechanika yra unikali: reikia balansuoti herojus ant savo pastatytų konstrukcijų. Padeda lavinti akies – rankos motoriką. Dažniausiai tokie žaidimai yra skirti vaikams, bet turiu pripažinti, kad žinau žmonių, kurių koordinacija su amžium prastėja. Patiks visai šeimai.

„Rhino Hero: Super Battle“ žaidimas tik per vieną pelės paspaudimą yra čia.


TICKET TO RIDE: Europe

Niekada nenuvils ir džiugins jūsų šeimą net ir po dešimties pirmojo išleidimo metų. Tik atsiradęs „Ticket to Ride“, Spiel des Jahres laimėjo geriausio metų žaidimo titulą. Žaidimas jau yra išverstas į daugiau negu dvidešimt kalbų ir Board Game Geek svetainėje yra devynioliktas tarp geriausių žaidimų šeimai.

TICKET TO RIDE: Europe

„Tiket to Ride“ šeima yra didžiulė. Žaidimų seriją sudaro apie trisdešimt pavadinimų (arba skirtingų šalių žemėlapių).

Žaidimo tikslas – nutiesti geležinkelį tarp dviejų miestų, kuriuos išsitraukėte užduoties kortelėje. Taip pat gausite taškų už sujungtus bet kuriuos gretimus miestus ir už ilgiausią maršrutą. Pačios taisyklės užima apie tris puslapius ir jas labai paprasta perprasti net ir niekad stalo žaidimų nežaidusiam naujokui.

Įdomus faktas: „Tiket to Ride“ galima žaisti su Amazon Alexa išmaniojo asistento pagalba. Tiesa, tam reikalinga fizinė žaidimo kopija. Alexa ne tik paaiškins taisykles, bet ir gali prisijungti prie jūsų kompanijos kaip dar vienas žaidėjas. Jeigu per ilgus karantino mėnesius jums atsibodo bendrauti su antrąja puse – čia puiki proga pasiginčyti su dirbtiniu intelektu.

Kam skirtas: žaidėjams nuo 8 metų amžiaus. Žaidėjų skaičius: nuo 2 iki 5.
“Ticket to Ride: Europe” RIKIO el. parduotuvėje.


AZUL

Dar vienas sunkiasvoris. Šeimos žaidimų kategorijoje sėdi dešimtuke ir neplanuoja greitu laiku iš ten pasitraukti. Savaime aišku, jog susirinko tiek apdovanojimų, kad žaidimo autoriai turėjo jiems skirti atskirą kambarį (ir kaip sako legendos: tas kambarys išklotas spalvotomis plytelėmis).

AZUL

Žaidimo tikslas yra sukurti plytelių mozaiką, kuri papuoš Evoros karališkuosius rūmus. Evora yra pietų Portugalijos regiono sostinė ir buvo Portugalijos menų ir kultūros sostinė 14-15 a. Manuelis I buvo taip sužavėtas Ispanijoje išvystu plytelių dekoru, kad užsimanė tokio paties ir savo rūmuose.

„Azul“ taisyklės yra perprantamos per kelias minutes, tačiau strategijų kiekis – begalinis. Iš visų čia išvardintų žaidimų, „Azul“ turbūt labiausiai jaučiasi konkurencija. Tad netrūks ir azarto. Jūs tikriausiai niekada nepagalvojote kad plytelių klojėjo darbas gali būt toks įtraukiantis ir intriguojantis.

Kam skirtas: visiems, kurių ūgis didesnis negu 120 cm arba mozaikų mėgėjams nuo 8 metų.
Jeigu dar neturite „Azul“, įsigyti galite čia.


Įsigiję bet kurį stalo žaidimą iš anksčiau išvardintų per Velykas nenuobodžiausite, tačiau jeigu ieškote žaidimų labiau patyrusiems žaidėjams, užmeskite akį į žaidimus, kuriuos rekomenduoja Andrius Tapinas, arba Rikio rekomendacijas rimtiems žaidėjams.