Prisipažinsiu, kad nesu ypač didelė konfrontacinių žaidimų fanė, nuolatinė baimė, kad tave iš pasalų užpuls koks goblinas kelia įtampa, o juk žaidimas yra laikinas smagus pabėgimas į kitą pasaulį, bandant atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių. Kur kas smagiau su kitais žaidėjais strateguoti ir kautis prieš bendrus priešus kartu. Arba bent jau rauginti vyną taip gerai, kad priešininkas neturėtų jokių šansų pirmesnis surinkti tuos reikiamus pergalei taškus. Visada maniau, kad atvira kova ne man. Kol neišbandžiau žaidimo WILDLANDS!


Apie žaidimą

WILDLANDS – Osprey Publishing išleistas įspūdingas žaidimas, kurį nepriekaištingai sudėliojo legendinis autorius Martin Wallace. Išgarsėjęs tokiais klasika tapusiais stalo žaidimais, kaip Age of Steam, London, Brass: Lancashire, M. Wallace šį kartą imasi iš esmės karinio žaidimo žanro. Jo veiksmas vyksta požemyje arba griuvėsiuose – dvipusė lenta sako: “rinkis, kas arčiau širdies”, o į kovą stoja fantastinės būtybės, ir tai nėra kokie nors pabodę elfai, fėjos ar goblinai. WILDLANDS pasaulyje dėl išlikimo ir savo įsitikinimų kovoja tokios rafinuotos būtybės kaip minotaurė Matilda, robotas Automate, vyrukas ožio kojomis Afan, pelėda Hugo ar ragana Edith.

2018-ųjų pabaigoje išleistą žaidimą WILDLANDS jau spėjo įvertinti Dice Tower vyrukai, užklijavę “Seal of Exellence” etiketę, Watch it Played, Game Boy Geek apžvalgininkai. Ir aš (ha ha!). Neatsilieku įvertinti ir aš, nes tai žaidimas, išgydęs mane nuo baimės stoti į aršią kovą ant stalo žaidimo lentos.

Wildlands žaidimas

Kaip jam tai pavyko? Atsakymai – keli. Visų pirma, tai strateginis kovos žaidimas, prieinamas tikrai plačiam ratui žaidėjų. Drįstu teigti, kad jį be vargo galėtų žaisti ir prakutę vaikai. Tame ir yra visas smagumas! Tai labai greitai perprantamas ir įvaldomas žaidimas. Turite rankose kortų – ir pirmyn, jūsų pasirinkimas, ką šiame ėjime veiksite. Pulsite rinkti pergalės taškus suteikiančių kristalų? O gal sviesite magišką žaibo sviedinį į priešininką ir jį nukausite? Šausite? Tvosite kalaviju? O gal tiesiog nešite kudašių, nes tas milžinas gretimame langelyje visiškai nieko gero nežada?

Antra, tai ypatingai gerai subalansuotas žaidimas. Kiek teko žaisti, tiek kova vyko taškas į tašką. O tai nuolat suteikia gero azarto, nes niekada nesijauti beviltiškoje situacijoje. Visuomet turi galimybių pasivyti ir pralenkti priešininką tuo vienu tašku.


Wildlands žaidimo komponentai

Žaidimo komponentai

Taigi, trumpai pristačius paties žaidimo koncepciją, pasakoju, ką rasite dėžėje. Standartiškai čia įsitaisiusios keturios frakcijos, kurių kiekvieną sudaro po 5 herojų figūrėles, kristalai ir kortų kaladė. Pabodus kovoti su pagrindinio žaidimo herojais, galite į savo gretas priimti papildymo Unquite Dead armiją.

Osprey Publishing pasižymi puikia žaidimų leidimo kokybe. Dar neteko nusivilti jų žaidimų komponentais. Ne išimtis ir WILDLANDS. Lenta, kortelės, kristaliukai – puikios kokybės. Nesu didelė figūrėlių ekspertė, tačiau žaviuosi netikėtomis herojų koncepcijomis ir pačių figūrėlių dizainu. Viskas glaudžiasi ir randa savo vietą puikiuose įdėkluose.


Wildlands žaidimas - eiga

Žaidimo eiga

Taigi, kaip visgi žaidžiamas stalo žaidimas WILDLANDS? Pradėkime nuo žaidimo tikslo, kuris yra visiškai paprastas – tereikia surinkti 5 taškus ir tu laimėjai! Kaipgi juos galima surinkti, paklausite. Dviem būdais. Pirmasis, jūs prieinate ir pakeliate savo spalvos kristalą. Antras būdas – duodate malkų priešininkui ir ištaškote visas jo gyvybes. Reziumė – kristaliukas arba nukauta priešininko figūrėlė – vienas taškas.

Taigi, kol kas easy peasy. Pačioje žaidimo pradžioje jūs ir jūsų priešininkai gaunate po 10 žemėlapio kortelių su numeriais, atitinkančiais plotelius ant lentos. Slapta kiekvienai savo figūrėlei priskiriate po numeriuką – tai bus vieta, kurioje jūsų herojus įžengs į žaidimą. Likusias 5 korteles su numeriais atiduodate priešininkui. Ant plotelių su šiais numeriais jis turės išsidėlioti savo spalvos kristaliukus, kuriuos ir stengsis surinkti. Analogiškai savo kristalų koordinates iš priešininko gausite ir jūs. Štai toks savotiškas draftas.

Wildlands žaidimas

Išdėliojus kristalus, linksmybės prasideda. Pirmiausia savo ėjimo metu ant žaidimo lentos turite pastatyti bent vieną rezerve esantį herojų. Jūsų sprendimas, kurį, tačiau jis stos ten, kur pats pačioje pradžioje parinkote. Dažniausiai tenka rinktis greitą arčiausiai kurio nors kristalo išdygsiantį veikėją, kad galėtų bėgti ir čiupti tašką va taip staiga.

Wildlands lenta

Taigi, herojus ant lentos – metas veikti. Rankose turite 7 korteles, leidžiančias aktyvinti tam tikrus veikėjus bei jiems atlikti tam tikrus veiksmus. Nėra nustatyta, kiek veiksmų galite atlikti savo ėjimo metu, tačiau pabaigoje ištrauksite 3 korteles, todėl nuolatos tenka balansuoti ant ribos, kiek kortelių verta išleisti, kiek pasilaikyti galimoms priešininko atakoms atremti.


Wildlands žaidimas

 

Wildlands žaidimas – galimi veiksmai

Taigi, plačiau apie pačius veiksmus – standartiniai aktyvintų herojų veiksmai – pajudėti bei pakelti kristalą. Kristalas didelis ir sunkus, tad jam pakelti prireiks net trijų to herojaus aktyvavimui skirtų kortelių (sukaupti nelengva, ypač kai rankos limitas – 7 kortos). Galbūt tai ir lemia, jog net patys nekonfliktiškiausi žaidėjai visai ramia sąžine puola kautis.

Kautis galima artimos kovos ginklais, galima šaudyti, galima naudoti ir kovinius burtus, viskas priklausys nuo jūsų smogikų profilio. Tačiau jei jus koks nevidonas ir užpuolė, galite puolimą atremti sužaisdami atitinkamas korteles. Taigi, ne visuomet gera mintis išleisti visas korteles vieno ėjimo metu.

Wildlands žaidimo herojus

Smagu tai, kad žemėlapio lokacijos turi skirtingų savybių, kas prideda daugiau skonio strategijai. Pavyzdžiui, tam tikruose kambariuose galite pasislėpti už barikadų ir į jus nepataikys šauliai. Ant kalno užlipti reikės įdėti dvigubai daugiau pastangų, nei lakstinėti pakalnėje.

WILDLANDS – tai ypač greitas ir dinamiškas žaidimas. Su savo stipriausiu smogiku užpuolėte priešininką ir iš anksto džiaugiatės greita pergale? Bam! Ir priešininko milžinas ateina į lentą gretimame langelyje, tad jūsų planai nuolat turi keistis ir prisitaikyti prie kintančios situacijos.

Wildlands žaidimo komponentai

Ši dinamika ir daro žaidimą subtiliu pasitaškymo malonumu. Netikėtumo momentas čia labai žavus ir nekeliantis streso. Kiekviena frakcija turi savo ypatingų gebėjimų, todėl tinkamai išnaudojus jos privalumus galite be vargo laimėti. Pavargti visgi teks, nes ne tik jūs toks gudrus!


Wildlands žaidimo apžvalga

Apibendrinant

Stalo žaidimas WILDLANDS – ypatingai sodrios tematikos ir smagių strateginių pasirinkimų kupinas kovos žaidimas, lengvai prieinamas plačiam žaidėjų ratui.

Savo ėjimo metu sužaisdami rankoje turimas kortas aktyvinsite atitinkamus herojus ir atliksite pasirinktus kortų veiksmus – judėti, kautis, paimti kristalą. Jus užpuolus priešininkui, galėsite apsiginti turimomis kortomis.

Ypač žavi švarios taisyklės, dinamika, netikėtumas ir greiti ėjimai, puikūs komponentai. Žaidimą rekomenduoju visiems, norintiems išbandyti kovinius žaidimus, bet nuolatos galvojantiems, kad tai ne jiems.

Įsigyti stalo žaidimą WILDLANDS >>

Žaidimo WILDLANDS puslapis Boardgamegeek portale >>