Populiariausi stalo žaidimai, kuriuos privalo turėti visi (1 dalis)

2020-06-28T21:33:14+03:00

Populiariausi stalo žaidimai, kuriuos privalo turėti visi (1 dalis)

Apie autorių:

Sukurė |2020-04-21T12:54:39+03:0023 rugsėjo, 2018|Apie stalo žaidimus, RIKIS pataria|0 Komentarų

Populiariausi stalo žaidimai yra puikus būdas pradėti savo žaidėjo karjerą, juk tai laiko patikrinti stalo žaidimai, užkariavę milijonų gerbėjų visame pasaulyje širdis. Išleisti prieš keletą metų (kai kurie net prieš daugiau nei dešimtmetį) jie ir toliau randa kelią į naujų žaidėjų širdis. Jei norite žaisti, tačiau nežinote, nuo ko pradėti – drąsiai rinkitės žaidimą iš šio sąrašo ir neprašausite.

Taigi, štai tie populiariausi stalo žaidimai – tiek Lietuvoje, tiek ir visame likusiame pasaulyje.

TICKET TO RIDE (EUROPE) – populiariausių stalo žaidimų karalius

 • Žaidimo trukmė: 30+ min.
 • Žaidėjų kiekis: 2 – 5 žaidėjai
 • Žaidėjų amžius: 8+ metai
 • Parduota pasaulyje: daugiau nei 7 milijonai žaidimų (abi versijas kartu sudėjus)

Vos išėjęs 2004 metais TICKET TO RIDE tapo tikra sensacija. Šį elegantiškai paprastą žaidimą galima išmokti per keletą minučių, tačiau tuo pačiu žaidėjams nestinga strateginių sprendimų ir taktinių pasirinkimų kiekvieno ėjimo metu. Žavesio prideda ir pati tematika (kam nepatinka traukiniai, tiesa?), ir estetinis apipavidalinimas. Ne veltui žaidimo leidėjas Days of Wonder  yra tapęs ypač kokybiškų žaidimų leidėjo etalonu.

Neilgai trukus TICKET TO RIDE sulaukė naujos versijos – Europos, kuri mūsuose tapo dar populiaresnė, nes tai… Europa. Pats žaidimas praktiškai nesiskiria (yra keletas smulkių taisyklių pakeitimų bei naujų komponentų), tiesiog traukiniais dardate ne Amerikoje, o Europoje. Na, o po to TICKET TO RIDE šeima ėmė gausėti ne dienomis, o valandomis. Vienas po kito dienos švieson ėjo žemėlapių papildymai, tad tikri žaidimo gerbėjai, didžiuojasi ištisomis jų kolekcijomis – traukinių linijas galite tiesti Afrikoje, Azijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Niujorke ar net pas Kalėdų senelį.

Žaisdami TICKET TO RIDE, rinksite įvairių tipų korteles, kurias naudosite, norėdami nutiesti savo traukinių liniją nuo vieno miesto iki kito. Kuo ji ilgesnė – tuo daugiau taškų uždirbate. Papildomų taškų gausite už įvykdytus bilietų maršrutus bei nutiesę ilgiausią nepertraukiamą traukinių maršrutą.

TICKET TO RIDE pelnė daugybę nominacijų ir apdovanojimų, gavo garbingą geriausio 2004 metų žaidimo titulą Spiel des Jahres bei tapo idealiu žaidimu pradedantiesiems.

Įsigyti stalo žaidimą TICKET TO RIDE: EUROPE

CARCASSONNE – kortelių dėliojimo malonumas

 • Žaidimo trukmė: 35+ min.
 • Žaidėjų kiekis: 2 – 5 žaidėjai
 • Žaidėjų amžius: 7+ metai
 • Parduota pasaulyje: daugiau nei milijonas žaidimų

Sąrašas populiariausi stalo žaidimai neįsivaizduojamas be dar vieno klasika tapusio ir Spiel des Jahres apdovanojimą iškovojusio stalo žaidimas CARCASSONNE. Kurkite žavią Prancūzijos provinciją – su viduramžių pilimis, vienuolynais, žaliais laukais bei nežinia kur vedančiais keliais. Dar 2000 metais išleistas žaidimas tapo pavyzdiniu kortelių dėliojimo žaidimu (tile laying game). Dėliodami kortelę po kortelės, sukursite įspūdingą gyvenvietę, o valdydami savo kuriamas teritorijas, pelnysite pergalės taškų.

Žaidimą išmokti ypač lengva, tačiau tai dar vienas tų žaidimų, kur strategijos gilumas ar taktiniai pasirinkimai priklausys tik nuo pačių žaidėjų gebėjimų. Tai idealus šeimos žaidimas, kai reikia prie vieno stalo užimti paties įvairiausio amžiaus žaidėjus, tad puikiai tiks tiek vaikams, tiek seneliams.

Na, o patyrę žaidėjai savo Carcassonnes  paturbina įvairiausiais papildymais, pridedančiais naujų taisyklių, naujų kortelių ar kitų elementų, žaidimui suteikiančių pasirinkimų įvairovės. Tokių papildymų išleista jau visa galybė – 8 rimti bei armija įvairiausių mini papildymų. Be to, CARCASSONNE turi ne vieną teminį variantą, kaip pavyzdžiui, CARCASSONNE: Amazonas, kur dėlioti galite džiunglių korteles.

Įsigyti stalo žaidimą CARCASSONNE

SPLENDOR – brangakmenis stalo žaidimų jūroje

 • Žaidimo trukmė: 30+ min.
 • Žaidėjų kiekis: 2 – 4 žaidėjai
 • Žaidėjų amžius: 10+ metai
 • Parduota pasaulyje: daugiau nei pusė milijono žaidimų

Tai kiek naujesnis žaidimas – išleistas 2014 metais, tačiau jau spėjęs išsikovoti savo garbingas pozicijas stalo žaidimų arenoje. Tai ekonominis žaidimas, kurio metu jūs tapsite Renesanso pirkliais ir sieksite surinkti kuo geresnę brangakmenių kolekciją. Ką reiškia geresnę, paklausite? Tą, kuri jums atneš kuo daugiau taškų. O taškų jums atneš tam tikri brangakmeniai bei didikai, kurie dalina palankumą tiems, kas turi surinkęs specifines jų kolekcijas.

Žaidimas SPLENDOR žavi ne tik savo tematika, bet ir įspūdingu apipavidalinimu. Kolekcionuosite paimti malonius žetonus, vaizduojančius tam tikrus brangakmenius, juos keisite į akį džiuginančias brangakmenių korteles, kurios suteiks jums nuolatinę nuolaidą kitiems brangakmeniams įsigyti, o gal net pelnys taškų. Kaip ten bebūtų, spalvingus deimantus, rubinus, smaragdus ir safyrus visuomet malonu kolekcionuoti.

SPLENDOR ne tik pelnė daugybę nominacijų ir apdovanojimų, bet ir tapo tokių karštų naujienų, kaip CENTURY: SPICE ROAD ar GOLEM EDITION, MAJESTY FOR THE REALM pirmtaku. Apžvelgiant naujus panašių mechanikų turinčius žaidimus, visuomet kalba pasisuka ir apie SPLENDOR, kuris tapo tam tikru etalonu. Verta paminėti, jog SPLENDOR 2017-aisiais sulaukė ir papildymo CITIES OF SPLENDOR, pridedančio net 4 skirtingus elementus pelnyti taškų ar starteguoti.

Įsigyti stalo žaidimą SPLENDOR

7 WONDERS – pasaulio stebuklai ant jūsų žaidimų stalo

 • Žaidimo trukmė: 30+ min.
 • Žaidėjų kiekis: 2 – 7 žaidėjai
 • Žaidėjų amžius: 10+ metai
 • Parduota pasaulyje: per ketvirtį milijono žaidimų

Stalo žaidimas 7 WONDERS tai kortų žaidimas, kuriame žaidėjai tampa senovės civilizacijų dinastijų vadais ir stengiasi  kuo optimaliau keliauti per skirtingus istorijos laikotarpius. Žaidimą sudaro 3 amžiai, kurių metu žaidėjai renkasi savo dinastijos likimą – kariauti, statyti pasaulio stebuklus ar visą dėmesį skirti ekonomikai.

2011 metais išleistas 7 WONDERS tapo šio tipo žaidimų idealu, kai žaidėjai turi visą pluoštą kortų, tačiau renkasi keletą, o likusias siunčia ratu. Taip renkamasi, kol išsidalinamos visos kortos, o pasirinktosios ir nulemia strateginę žaidimo kryptį.

7 WONDERS talpina net iki 7 žaidėjų, todėl yra puikus žaidimas, kai prie stalo nori sėsti didesnė kompanija. Kaip ir kiti šiame sąraše besipuikuojantys bičiuliai, 7 WONDERS gerbėjai mėgaujasi galybe papildymų.

Įsigyti stalo žaidimą 7 WONDERS

TAKENOKO – pandos linkėjimai iš Japonijos

 • Žaidimo trukmė: 30+ min.
 • Žaidėjų kiekis: 2 – 4 žaidėjai
 • Žaidėjų amžius: 10+ metai
 • Parduota pasaulyje: daugiau nei 100,000 žaidimų

Tai vienas tų žaidimų, kurį išdėliojus stalas atgyja – tampa Japonijos imperatoriaus sodu, po kurį laksto sodininkas, desperatiškai bandydamas auginti bambuką, ir panda, visaip kaip besistengdama, kad sodininkas neliktų be darbo.

Tai ypač akį traukiantis žaidimas, nes panda ir sodininkas – tikros 3D figūrėlės, o bambukas kelia spalvingą stiebą į viršų. Žaidėjai gali rinktis keletą veiksmų, kurie priklausys nuo jo pasirinktos strategijos. Jei norėsite pelnyti taškų už suvalgytą bambuką, teks paplušėti pandai, jei už užaugintą bambuką – sodininkui. Na, o gal jums norėsis gauti taškų už specifiškai išdėliotas sodo korteles? Dėliokite korteles! Be to, jums gali tekti drėkinti laukus, juk bambukas be vandens neauga. Kitaip tariant, strateginių pasirinkimų kiek tik nori, tad pirmyn, panda!

2011 metais išleistą TAKENOKO spėjo pamilti daugybė žaidėjų – tiek mažų, tiek didesnių, jį mielai žaidžia ir rimti žmonės, su gausia žaidimų prie stalo patirtimi. Ilgas apdovanojimų sąrašas apie tai gali tik paliudyti. Na, o 2015-aisiais jis sulaukė mažylio – beveik tikrąją to žodžio prasme – papildymo TAKENOKO: CHIBIS, kur prie ėdrūno pandos prisijungia žavi pandutė ir jiems susitikus, pabyra maži pandukai.

Įsigyti stalo žaidimą TAKENOKO

SMALL WORLD – mažas pasaulis didelėms strategijoms

 • Žaidimo trukmė: 60+ min.
 • Žaidėjų kiekis: 2 – 5 žaidėjai
 • Žaidėjų amžius: 8+ metai
 • Parduota pasaulyje: daugiau nei 650,000 žaidimų

Dar vienas Days of Wonder perliukas žaidimas SMALL WORLD laikomas idealiu žaidimu tiems, kurie nori perlipti pažengusio žaidėjo kartelę. Atsižaidėte TICKET TO RIDE, CARCASSONE, SPLENDOR? Pats metas kibti į SMALL WORLD! Tai vadinamasis teritorijų kontrolės žaidimas, kur žaidėjai pelno taškų už tai, kad valdo tam tikrą plotą.

Žaisdami SMALL WORLD žaidėjai siekia užkariauti pasaulį, kuris paprasčiausiai yra per mažas visiems. Čia labai ankšta! O savo vietos po saule ieško patys įvairiausi sutvėrimai – nykštukai, magai, milžinai, orkai, elfai, ar netgi žmonės! Jums teks pasinaudoti kaimynu silpnybėmis ir kuo optimaliau išnaudoti savo stiprybes, kad išplėštumėte pergalę.

2009 metais išleistas ir apdovanojimų jūroje mirkstantis žaidimas SMALL WORLD jau sulaukė nesuskaičiuojamos galybės papildymų ir yra aktyviai žaidžiamas iki šių dienų.

Įsigyti stalo žaidimą SMALL WORLD

CODENAMES (PICTURES) – vakarėlių liūtams

 • Žaidimo trukmė: 15+ min.
 • Žaidėjų kiekis: 2 – 8 žaidėjai
 • Žaidėjų amžius: 10+ metai
 • Parduota pasaulyje: daugiau nei milijonas žaidimų

Tai turbūt jauniausias šio sąrašą žaidimas – išleistas 2016 metais jis tapo idealiu vakarėlių žaidimu, sujungiančiu taktinius pasirinkimus, galvosūkį ir vakarėlių smagumą. Sužaidus kelias partijas, CODENAMES: PICTURES tampa vienu mėgstamiausių vakarėlių žaidimų.

Kaip vyksta žaidimas? Jūs pasidalinate į dvi slaptų agentų komandas ir išsirenkate kapitonus. Ant stalo išdėliojami paveikslėliai, o kapitonai mato specialią kortelę, nurodančią, kurie paveikslėliai priklauso jų komandai. Sakydami užuominas (slaptus kodus) turite padėti komandai atspėti savuosius paveikslėlius. Pirmieji atradę visus – laimi.

Vos pasirodęs CODENAMES: PICTURES pirmtakas CODENAMES tapo metų hitu – apipiltas tuntu apdovanojimų, tarp kurių ir legendinis Spiel des Jahres metų žaidimo titulas, bei įkopęs į aukštą Board Game Geek reitingo poziciją šis žaidimas tapo vakarėlių žaidimų etalonu. Kodėl mes rekomenduojame CODENAMES: PICTURES? Visų pirma, paveikslėlių variantas priimtinesnis platesniam ratui, jį galima žaisti net ir raštą ne taip gerai įvaldžiusiems vaikams, o žaidimo principas visiškai toks pats.

Beje, CODENAMES variantų yra ir daugiau – CODENAMES: DUET skirtas tiems, kas nori žaisti dviese, o CODENAMES: DEEP UNDERCOVER – tai N18 žaidimo versija.

Įsigyti stalo žaidimą CODENAMES: PICTURES

CODENAMES (PICTURES) – vakarėlių liūtams

 • Žaidimo trukmė: 15+ min.
 • Žaidėjų kiekis: 2 – 8 žaidėjai
 • Žaidėjų amžius: 10+ metai
 • Parduota pasaulyje: daugiau nei milijonas žaidimų

Tai turbūt jauniausias šio sąrašą žaidimas – išleistas 2016 metais jis tapo idealiu vakarėlių žaidimu, sujungiančiu taktinius pasirinkimus, galvosūkį ir vakarėlių smagumą. Sužaidus kelias partijas, CODENAMES: PICTURES tampa vienu mėgstamiausių vakarėlių žaidimų.

Kaip vyksta žaidimas? Jūs pasidalinate į dvi slaptų agentų komandas ir išsirenkate kapitonus. Ant stalo išdėliojami paveikslėliai, o kapitonai mato specialią kortelę, nurodančią, kurie paveikslėliai priklauso jų komandai. Sakydami užuominas (slaptus kodus) turite padėti komandai atspėti savuosius paveikslėlius. Pirmieji atradę visus – laimi.

Vos pasirodęs CODENAMES: PICTURES pirmtakas CODENAMES tapo metų hitu – apipiltas tuntu apdovanojimų, tarp kurių ir legendinis Spiel des Jahres metų žaidimo titulas, bei įkopęs į aukštą Board Game Geek reitingo poziciją šis žaidimas tapo vakarėlių žaidimų etalonu. Kodėl mes rekomenduojame CODENAMES: PICTURES? Visų pirma, paveikslėlių variantas priimtinesnis platesniam ratui, jį galima žaisti net ir raštą ne taip gerai įvaldžiusiems vaikams, o žaidimo principas visiškai toks pats.

Beje, CODENAMES variantų yra ir daugiau – CODENAMES: DUET skirtas tiems, kas nori žaisti dviese, o CODENAMES: DEEP UNDERCOVER – tai N18 žaidimo versija.

Įsigyti stalo žaidimą CODENAMES: PICTURES

Taigi, populiariausi stalo žaidimai savo gretose priglaudė pačių įvairiausių žaidimų – tiek pačių paprasčiausių, tiek sunkesnių strateginių, tiek stalo žaidimų šeimai, tiek vakarėlių žaidimų. Ir tai dar ne viskas – skaitykite sąrašo tęsinį Populiariausi stalo žaidimai, kuriuos privalo turėti kiekvienas (2 dalis).

Žaidimas šeimai MY LITTLE SCYTHE – ar tituluoto žaidimo formulė pasiteisino?

Jei domitės stalo žaidimais, greičiausiai esate žaidę ar bent jau žinote SCYTHE. Tai žaidimas, sukėlęs nemažą ažiotažą stalo žaidėjų bendruomenėje. Stiprus ir gan sudėtingas ekonominis žaidimas, praturtintas fantaziją kutenančiomis iliustracijomis bei... (ta-da-dam!) ... fantastiškomis figūrėlėmis. Žaidimas netruko įsitaisyti Board Game Geek reitingo penketuke ir jau kuris laikas ten tvirtai tūno. [...]

BUNNY KINGDOM – rimtas žaidimas mieloje pakuotėje

Pasakojant apie žaidimą BUNNY KINGDOM, visų pirma norisi paminėti, jog tai labai gražus žaidimas - dėžėje rasite keturių spalvų zuikučių figūrėlių, neįtikėtino detalumo pilių su bokštais, itin gražaus dizaino kortelių, kompaktišką žaidimo lentą. Puikus pirmas įspūdis, tiesa? Tad toliau pasakojame, ar šis įspūdis išlieka. Pradėkime nuo taisyklių knygos. Atsiverčiame - [...]

SAGRADA – spalvingas kauliukų žaidimas

Tiek stalo žaidimų naujokai, tiek patyrę vilkai - SAGRADA yra iš tų žaidimų, kurie ras savo vietą bet kurio žaidėjo širdyje, ant lentynos bei, žinoma, ant stalo. Lengvos, greitai perprantamos taisyklės, tačiau pakankamai gilios strategijos galimybės - šiuo savo bruožu SAGRADA primena tokius abstrakčios strategijos žaidimus, kaip išliaupsintieji SANTORINI ar [...]

Parašyti komentarą

Go to Top