Dar neišėjęs stalo žaidimas THE LORD OF THE RINGS: JOURNEYS IN MIDDLE-EARTH tapo vienu laukiamiausių šių metų žaidimų. Ir ne be reikalo – leidėjai “Fantasy Flight Games” žadėjo sodrią patirtį nuotykių žaidimų mėgėjams. Žaidimo integracija su mobiliąja programėle šį laukimą darė tik dar saldesnį. Ši “The Lord of the Rings” apžvalga atsakys į svarbiausius klausimus susidomėjusiems žaidėjams.

Laukiau nekantraudama ir aš, nes nuotykiai ant stalo žaidimų lentos mane labai vilioja. Visus pagrindinio žaidimo kampanijos scenarijus (kurių yra net 12!) sužaidžiau vos per kelias savaites. Nuolat tvyrojo intriga ir nepaprastas noras sužinoti, kaip mano nuotykis tęsis, tad kartais pavakarodavau iki išnaktų, bet praleistas laikas buvo to vertas. Persikūnijusi į Legolasą tyrinėjau, daviau į kaulus orkams ir nuveikiau daug įdomių dalykų, kurių jums neatskleisiu, kad galėtumėte juos atrasti patys, tačiau šį bei tą papasakosiu, kad susidarytumėte įspūdį apie žaidimą.


Lord of the Rings žaidimo lenta

Apie žaidimą

Vien pavadinimas THE LORD OF THE RINGS: JOURNEYS IN MIDDLE-EARTH leidžia numanyti gana daug žaidimo detalių – na, bent jau apie žaidimo veikėjus bei pasaulį, kuriame jis vyksta. Beje, nesu didelė “Žiedų valdovo” fanė ir šį žaidimą rinkausi tikrai ne dėl tematikos, o dėl to, jog intrigavo jame paslėpti nuotykiai.

Taip, tai nuotykių žaidimas 1 – 5 žaidėjams, kuriame pasirinkę vieną ar kelis gerai žinomus herojus, keliausite po tamsos apgaubtas žemes ir bandysite užkirsti kelią jose tykančiam blogiui pasiekti savo. Kiekvienas scenarijus vynioja vieningą kampanijos seką, kaip klostysis istorija, priklausys tik nuo jūsų pačių.

Lord of the rings žaidimo herojai

Lengva nebus! Jums teks ne tik vykdyti skirtas užduotis, bet ir saugotis piktadarių, kurie nedvejodami puls jus pirmai progai pasitaikius. Todėl rekomenduoju gerai apgalvoti savo herojų pasirinkimus. Legolasas, galintis į priešus šaudyti per atstumą, mano nuomone, yra būtinas kompanjonas. Jį poravau su kietakakčiu Gimliu, kurio šarvus orkams pramušti taip pat lengva kaip sušokti valsą.

Vos išėjęs žaidimas tapo lyginamas su kitu “Fantasy Flight Games” perliuku MANSIONS OF MADNESS. Panašios mechanikos šiuos žaidimus pavertė artimais giminaičiais. Kaip ten bebūtų, THE LORD OF THE RINGS tikrai nėra paprasta pirmtako kopija. Jame įvestos naujos skautinimo ir įgūdžių tikrinimo mechanikos suteikia kitokios patirties žaidžiant. Jau nekalbant apie skirtingas temas ir pasaulius.


 

Lord of the rings journeys in middle-earth apžvalga

Žaidimo eiga

Pasirinkę herojus, leisitės į misiją. Mobilioji programėlė nurodys, su kokiais ginklais ar daiktais herojai startuoja bei sugeneruos žemėlapį, kuriame ir išsilaipinsite. Dalis jo liks paslepta, kol herojai prisikas tyrinėdami apylinkes ir galės atrasti naujų vietų.

Lord of the rings kortos

Kaip vyksta ėjimai? Pirmoji dalis – skautinimas. Jos metu traukiate dvi (dažniausiai) korteles iš savo kaladės. Tuomet galite pasidėti vieną kortelę į savo herojaus erdvę, kad vėliau galėtumėte pasinaudoti jos specialiąja savybe. Likusią kortelę arba korteles turite pasidėti bet kokia eilės tvarka savo kaladės viršuje arba apačioje.

Jos bus reikalingos tam tiktiems įgūdžiams tiktinti. Kortų mechanika čia keičia kauliukus – kai kurios jų jums atneš sėkmę, kai kurios testuojant įgūdžius bus nieko vertos, o kai kurios jums leis iškeisti surinktus įkvėpimo (inspiration) žetonus į sėkmes. Jei surinksite reikiamą sėkmių kiekį – išbandymą praėjote.

Lord of the rings žaidimo kortos

Taigi, toliau ir seka veiksmo etapas. Galbūt tyrinėsite, galbūt bendrausite su sutiktais pakeleiviais, o gal pulsite nuolat netoliese šmirinėjančius priešų kovotojus? Ar pavyks sėkmingai atlikti pasirinktą veiksmą, nuspręs jūsų ištrauktos kortelės. Be abejo, su tam tikrais herojais stengsitės atlikti tuos veiksmus, kuriuos jie daro geriausiai. Lipti į medį? Turbūt Gimlio miklumo tam neužteks, bet Legolasas ar Bilbo su tuo tikrai galės susidoroti. Ištaškyti orkų karius? Čia Gimlis bus nepralenkiamas!

Lord of the rings journeys in middle-earth apžvaga

Herojams paėjus – seks tamsos ir šešėlių eilė, kurios metu progresuos grėsmės lygmuo. Nuo to priklausys, kokio ilgio bus jūsų scenarijus. Jei jūsų ėjimai bus ne optimalūs ir nesubalansuoti, lygmuo progresuos kur kas greičiau, o karts nuo karto jis iššauks ne itin malonius įvykius, kaip pavyzdžiui, priešų antpuolį, tamsą, kitaip tariant, nieko gero.

Lord of the rings journeys in middle-earth apžvalga

Nuo scenarijaus baigties priklausys jūsų tolesnė kelionė. Tiek laimėjus, tiek neįvykdžius jums skirto tikslo, kelionė tęsis. Skirsis tik aplinkybės. Ypač džiugina tai, kad kiekvienas scenarijus labai skirtingas. Vieno metu teks tyrinėti, kito – kautis, bus scenarijų, panašesnių į Šerloko Holmso epizodą, kai tapsite savotiškais detektyvais. Tai garantuoja, jog žaisti visus 12 scenarijų – neatsibos.


Lord of the rings journeys in middle-earth apžvalga

Mobilioji programėlė – žaidimo vedlė

Visą šį nepakartojamą nuotykį į darnią visumą sujungia mobilioji programėlė, kuri yra svarbi žaidimo dalis, ypatingai palengvinanti žaidėjų darbą. Su programėle žaidimas tampa ypač intuityvus ir žaisti tampa vienas malonumas. Ypač įspūdinga ekraną perkelti į išmanųjį televizorių!

Lord of the rings mobilioji programėlė

Atskirai noriu papasakoti apie žaidimo THE LORD OF THE RINGS: JOURNES IN MIDDLE-EARTH peržaidžiamumą. Nors įprasta manyti, jog nuotykių žaidimai iš esmės yra vienkartiniai (jei jau perėjai scenarijų ir žinai, kas kur tavęs laukia, nebeįdomu bus tą patį žaisti antrą kartą), buvau gerokai nustebinta, kaip įdomu žaisti tą patį žaidimą iš naujo. Net ir tas pats scenarijus garantuoja visiškai kitokį žemėlapį, net dalis “encounterių” yra visai kitokie, nei ankstesniuose. Pirmąjį scenarijų žaidžiau 4 kartus, vesdama RIKIO klube banduomuosius žaidimus, tačiau kiekviena patirtis buvo įdomi ir nepakartojama.


Lord of the rings žaidimo komponentai

Žaidimo komponentai

Didžiulėje žaidimo dėžėje rasite kalną žemėlapio detalių, saują kortelių, tuntą žetonų bei herojų ir blogiukų figūrėles. Visi komponentai nenusileidžia “Fantasy Flight Games” standartams. Įprasta iš šios kompanijos gaminamų žaidimų tikėtis pačios geriausios kokybės.


Lord of the rings journeys in middle-earth apžvalga

Apibendrinant

Žaidimas THE LORD OD THE RINGS: JOURNEYS IN MIDDLE-EARTH tai puikus pasirinkimas nuotykių žaidimų gerbėjams. Jame rasite kampaniją, sudarytą iš 12 vienas po kito einančių scenarijų. Be abejo, įprasta “Fantasy Flight Games” strategija leidžia numanyti, jog žaidėjų laukia daugybė papildymų ateityje.

Žaidimo metu tapsite “Žiedų valdovo” herojais ir sieksite įvykdyti jums iškeltus tikslus. Jums kelią nuolat pastos šaltakraujai orkų kariai, gerokai apsunkinsiantys jūsų paieškas.

Žaidimo metu tyrinėsite, bendrausite, kausitės. Įgūdžius tikrinsite kortelių pagalba, o jums ant kulnų lips blogosios jėgos.

Žaidimas patiks ne tik “Žiedų valdovo” pasaulio fanams, bet ir kitiems nuotykių žaidimų mėgėjams.

 

Įsigyti žaidimą THE LORD OF THE RINGS: JOURNEYS IN MIDDLE-EART

Žaidimo THE LORD OF THE RINGS: JOURNEYS IN MIDDLE-EARTH puslapis portale Boardgamegeek.com