Ką įsibėgėjantys 2017-ieji žada rimtų strateginių stalo žaidimų gerbėjams? Tikrai nemažai intriguojančių ir laukiamų naujienų. Nustebinti žada tiek rimti ir pripažinimą pelnę stalo žaidimų leidėjai, kaip Days of Wonder ar Portal Games, tiek Kick Starter’io naujokai, į savo pintines susišlavę tuntus įtakos kubelių.

Jei planuojate į savo kolekciją priglausti visas dėmesio vertesnes šių metų strategines naujienas, jums teks statyti miestus ar net civilizacijas, keliauti laivais ar net erdvėlaiviais, ieškoti aukso, sergėti mišką bei, žinoma, kovoti.

Tad apie viską iš eilės.


TRIBES: Early Civilization

Panašu, kad šiemet sulauksime ne vieno rimtesnio 4X produkto ant žaidimų stalo. Pagarsėjusio civilizacijų žaidimo NATIONS autorius Rustan Hakansson ruošia savo hito priešistorę – TRIBES: Early Civilization. Teigiama, jog tai bus naujas požiūris į “eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate” žaidimų specifiką – greitas (30 minučių, nepriklausomai nuo žaidėjų skaičiaus), stiprią žaidėjų interakciją skatinantis euro-game stiliaus žaidimas. Žaidimą išleis autoriaus ir jo partnerių įkurta nauja kompanija Švedijoje Tea Time Productions.


YAMATAI

YAMATAI – tai ypatingo grožio Days of Wonder naujiena, kurią kuriant jėgas suvienijo Bruno Cathala ir Marc Paquien. Žaidėjams teks keliauti laiveliais, atrasti naujų žemių, rinkti resursus, samdyti herojus ir taip skintis kelią į pergalę. Apžvalgininkai kalba, kad šis žaidimas primena populiarųjį FIVE TRIBES, tačiau kiek sudėtingesnis.


LISBOA

Ar jums pavyks atstatyti įspūdingąją Lisaboną, nuniokotą žemės drebėjimo? Rinkdami kubelius, be kurių neįsivaizduojamas joks eurožaidimas, jūs pašalinsite tam tikrą žalos kiekį. Kažkas naujo, tiesa? Be abejo, be resursų rinkimo neįmanomas jokio miesto statymas ar atstatymas. Ne išimtis ir LISBOA. Be to, mokėti galėsite ne tik pinigais, bet ir savo įtakingumu. Iždas, dvasininkai, karalius, architektas – galite įsivaizduoti, jog šiame žaidime vyksta begalės įvykių.


HAVEN

Ryan Laukat (ISLEBOUND) žaidimų fanai – behold. 2017-aisiais jūsų laukia dar vienas desertas. Tiesa, žaidimą HAVEN R. Laukat tik iliustravo, o kūrė jį Alf Seegert, dar žinomas kaip TROLLHALA žaidimo autorius. HAVEN žaidimo metu dviem oponentams teks kautis dėl mistinio miško kontrolės. Vienas atstovauja miestą, be skrupulų naudojantį miško išteklius, kitas – mišką ir jo mažus sutvėrimus, besiglaudžiančius jo paunksnėje. Miela tema, tiesa?


BRASIL

Aukso karštinė Brazilijoje. Tai ir yra kortų žaidimo BRASIL ašis. Sudėtingų strateginių žaidimų leidėjai What’s Your Game? (MADEIRA) kviečia leistis į egzotišką nuotykį, minant savo kelią į prabangą. Čia nieko nebus lengvo – jums teks atsižvelgti į besikeičiančias aplinkybes regione, kitų žaidėjų ėjimus bei poreikius ir bendrą spalvingos ir turtingos Vila Rica gerbūvį.


FEUDUM

Tai išskirtinio dizaino ekonominis stalo žaidimas viduramžių tematika, vienas iš Kick Starter’io žvaigždžių. Tik užmetus akį, žaidimas žavi savo iliustracijų stiliumi bei nepriekaištingais komponentais. Apžvalgininkai jį vertina kaip ypač sudėtingą euro žaidimą su daugybe pasirinkimo galimybių bei dinamišku žaidimo procesu, kai vienas ėjimas gali nulemti visos strategijos pokyčius.


ALIEN ARTIFACTS

ALIEN ARTIFACTS yra tas retas atvejis, kai studija Portal Games išleidžia ne Ignacy Trzewiczek (51st STATE, IMPERIAL SETTLERS, ROBINSON CRUSOE) ar Michał Oracz (NEUROSHIMA HEX!, CRY HAVOC) sukurtą žaidimą. Įvairūs apžvalgininkai jau dabar ALIEN ARTIFACTS viltingai vadina vienu iš perspektyviausių 4X stiliaus stalo žaidimų. 4X – tai terminas, pasiskolintas iš strateginių kompiuterinių žaidimu požanrio ir reiškia frazės “eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate” abreviatūrą. Geras 4X pakraipos žaidimas – tikra retenybė stalo žaidimų rinkoje, dėl ribotų žaidimo laiko ir komponentų kiekio galimybių, tad sakykime, kad Portal Games mus tikrai suintrigavo.


GLOOMHAVEN

Tai žaidimas – monstras, tituluojamas kaip D&D dėžėje. Ši dėžė masyvumu nenusileidžia bene jokiam kitam žaidimui. Kūrėjai sako, kad sukurti visa tai užtruko apie dvejus metus. Tad ką nuveiksite, į savo kolekciją priglaudę GLOOMHAVEN? Jūs kontroliuosite vieną iš herojų, turintį specifinių savybių rinkinį, ir sieksite savo asmeninių tikslų, nors tai ir bendradarbiavimo žaidimas. Be to, tai ir Legacy tipo žaidimas, kurį tęsite kiekvieną kartą susėdę jį sužaisti.


FOUNDERS OF GLOOMHAVEN

Taip, tai tas pats GLOOMHAVEN pasaulis, įdėtas į strateginio ekonominio eurožaidimo dėžę. Šį kartą su stalo bendražygiais nebe bendradarbiausite, o konkuruosite. Veiksmas vyksta šimtus metų prieš patį GLOOMHAVEN, kai buvo kuriamas šis miestas.

 

Laukiamiausi 2017-ųjų stalo žaidimai: pirmoji dalis

Laukiamiausi 2017-ųjų stalo žaidimai: antroji dalis