Cthulhu legendomis apraizgyto Arkhamo likimas priklauso tik nuo keleto narsuolių apsukrumo, drąsos, sumanumo ir įžvalgumo! Jei kurį laiką norėjosi prisiliesti prie mitinio H. P. Lovecrafto aprašyto pasaulio, narplioti jame tvyrančius protu nesuvokiamus reiškinius ir duoti į kaulus okultistams ir siaubą keliantiems monstrams, kortų žaidimas ARKHAM HORROR – kaip tik jums.

Neapsigaukite – tai nebus lengvas pasivaikščiojimas po ūkanotąjį ir paslaptimis apgaubtą Arkhamą. Kiekvienas jūsų sprendimas klos kelią tolesniems įvykiams, kurie niekada nebus geri ir džiaugsmingi, skirtumas tik tas, ar jums pavyks nugalėti piktąsias visa griaunančias jėgas ir išnešti sveiką kailį, ar vis dėlto šiai užduočiai reikės šiek tiek geriau pasirengti.


Kortų žaidimas Arkham Horror

Apie žaidimą

Kortų žaidimas ARKHAM HORROR iš esmės skirtas vienam – dviem žaidėjams. Nors leidėjai sako, kad kartu su tamsiosiomis jėgomis gali kautis net iki 4 žaidėjų, smagiausia į kovą stoti dviese. Tai bendradarbiavimo žaidimas, todėl didesnė kompanija pridės daugiau chaotiškumo, be to, turėkite omenyje, kad norint žaisti keturiese, teks turėti du žaidimus, nes viename esančių kortelių užteks tik dviems žaidėjams.

Vienas žaviausių žaidimo elementų – jo tematiškumas, o čia jis atskleidžiamas puikiai. Nuo herojų savybių, iki jų kaladėse esančių kortelių ar pačių monstrų. Viskas čia puikiai apgalvota ir puikiai pagrįsta. Tarp herojų čia rasite FTB agentą, kuris nukovęs monstrą randa įkaltį, bibliotekininkę, kuri gali atlikti papildomą ėjimą knygų savybėms aktyvinti, buvusį nusikaltėlį, kuris už du resursus gali atlikti papildomą veiksmą, padavėją, kuri patyrusi siaubo žalą duoda žalos ir užpuolikui, ir t. t.


Arkham Horror herojai

Peržaidžiamumas

Taigi, pagrindiniame žaidime rasite 5 herojus, jiems reikalingas veiksmo kortas, kurias naudosite ir tolesniuose papildymuose, o taip pat iš 3 scenarijų susidedančią kampaniją “The Night of the Zealot”. Išbandę šią kampaniją savo nuotykius galėsite tęsti su papildymais. Peržaidžiamumas? Be abejo, tai žaidimas – kampanija, todėl pirmą kartą perėję visus scenarijus, žinosite, kas maždaug jūsų laukia. Tačiau nepaisant to, žaidimą tikrai galima žaisti ne kartą. Visų pirma, galite bandyti skirtingų herojų likimą, keisti jų veiksmo kortų kalades, nuo ko žaidimas taps visiškai skirtingas. Galiausiai – jūsų pasirinkimai ir sprendimai gali keisti žaidimo eigą, juk kiekvienas scenarijus turi keletą galimų pabaigų. Tik nuo jūsų priklausys, kuo nuotykis baigsis jūsų herojams.


 Kortų žaidimas Arkham Horror

Žaidimo komponentai

Žaidimą sudaro gausybė kortų, kortelių, žetonų. Kaip ir visi Fantasy Flight Games leidžiami žaidimai ARKHAM HORROR: The Card Game gali pasigirti puikia jų kokybe. Kaip ten bebūtų, pagrindines herojų kaladės korteles rekomenduoju laikyti įmautėse. Būtent šios kortelės dalyvaus kiekvienoje jūsų žaidžiamoje istorijoje, todėl bus naudojamos dažniausiai. Tik taip galėsite ramia širdimi trinti jas kiekvienoje žaidimo partijoje. Ką jau kalbėti apie užkandžius – juk kova su blogio jėgomis užtruks ne vieną valandą.

Pačios iliustracijos taip pat įspūdingos. Fantasy Flight Games nesismulkina, nemažai kortų iliustracijų perdirbta iš ankstesnių Arkhamo temos žaidimų meno, tačiau man asmeniškai tai visiškai nėra minusas – atvirkščiai, visai smagu tuos pačius herojus sutikti skirtinguose žaidimuose. O leidimo vientisumas leidžia dar geriau sutapatinti skirtingus to paties mitinio pasaulio žaidimus.


Arkham Horror lokacijos

Žaidimo eiga

Taigi, prieš jus guli kortų žaidimas ARKHAM HORROR. Visų pirma – perskaitykite įžangą. Tiesa, skaityti žaidžiant šį žaidimą teks ne taip jau mažai, juk didžioji ir sultingiausia jos dalis – istorija, kurios dalyviais tapsite jūs, o tiksliau – jūsų herojai. Juos ir pasirinkite perskaitę įžangą. Jei žaidžiate vieni, siūlau rinktis du herojus ir juos abu kontroliuoti. Taip jūsų veiksmai bus labiau subalansuoti, nes savo komandoje reikėtų turėti ir kovinę mašiną, ir proto bokštą.

Tuomet susirinkite savo herojų veiksmų kortų kaladę. Jei žaidžiate pirmą kartą, žaidimo instrukcija jums pasufleruos, kurias kortas reikėtų pasirinkti, tačiau kai žaisite nebe pirmą kartą ir savo kolekcijoje turėsite daugiau ir daugiau papildymų, herojų kaladės parinkimas taps vienu smagiausių žaidimo etapų. Jūs patys galėsite spręsti, kokius ginklus ar kitus naudingus daiktus turėtumėte rasti, kokie bendražygiai prie jūsų turėtų prisijungti bei kokios ypatingos galimybės jums turėtų pasipainioti po kojomis.

Arkham Horror kortos

Susidėlioję savo herojų kortų kalades, toliau pasiruoškite žaidimui pagal instrukcijoje esančius nurodymus. Standartiškai tai reiškia šalia pasidėti reikiamus žetonėlius, susiformuoti susidūrimo (“encounter”) kaladę, išdėlioti startines lokacijas, susirinkti chaoso žetonus ir susidėti “Act” ir “Agenda” kalades.

Pakalbėsiu apie jas plačiau, nes tai labai įdomus sprendimas, lemiantis, kaip pakryps jūsų nuotykis. “Act” – tai gerųjų įvykių kaladė, kuriai progresuojant reiškia, kad jūs einate tinkama linkme ir jūsų istorija ritasi į palankiąją pusę. “Agenda” kaladės progresas reiškia, jog laikas bėga, monstrai darosi stipresni ir baisesni, o visos kitos aplinkybės vyniojasi ne jūsų naudai. Be abejo, to šiame žaidime neišvengsite, o kitaip ir nebūtų įdomu, tačiau svarbu, jog abu šie puslapiai būtų verčiami maždaug vienoda eiga, kitaip jūs tikrai pakliuvote į bėdą.


 

Žaidimo ėjimai

O dabar – plačiau apie ėjimus. Raundą sudaro 4 fazės – Mythos fazė, herojų fazė, priešų fazė ir priežiūros fazė. Mythos fazės metu kiekvienas herojus traukia susidūrimo (“encounter”) kortelę ir ją išsprendžia. Nenustebkite – Arkhame nebūna gerų susidūrimų, tai dažniausiai bus arba koks nors nelemtas išbandymas, arba priešas, kurį jums teks nukauti. Gera žinia ta, jog pirmojo raundo metu Mythos fazę praleisite.

Kortų žaidimas Arkham Horror

Pati įdomiausia ir daugiausiai galvą sukti verčianti – herojų fazė. Jos metu kiekvienas herojus gali atlikti 3 pasirinktus veiksmus – pereiti į kitą lokaciją, tirti, kautis, ištraukti vieną veiksmo kortelę arba gauti resursą, sužaisti vieną kortelę arba aktyvinti sužaistoje kortelėje nurodytą veiksmą. Manipuliuodami kortelėmis, skinsitės kelią ir sieksite jums skirtų tikslų.

Neretai jums teks atlikti įgūdžių testus. Tai gana įprastinė panašių žaidimų mechanika, kuomet tikslą reikia palyginti su jūsų herojaus savybių statistikomis, tačiau įdomioji dalis ta, jog jas galite modifikuoti tomis pačiomis herojų veiksmų kortelėmis, o riziką kels chaoso žetonėliai. Trauksite vieną iš puodelio ar maišelio ir sužinosite, į kurią pusę ir kiek pakis jūsų rezultatas. Žetonėliai čia pakeičia kauliukus, tačiau man asmeniškai tai vienintelis žaidimo minusas, nes įgūdžius tikrinti šiame žaidime tenka nuolatos, tad nuolatinis žetonėlių traukimas ne toks mielas kaip mesti kauliukus.

Kortų žaidimas Arkham Horror

Taigi, nuotykių ieškotojai ir kovotojai už šviesesnį rytojų bei už rytojų apskritai paėjo. Eilė paeiti ir priešams – tai dažniausiai bus visokie okultistai ir monstrai. Jei jie jus pasiekia – smogia ir padaro nurodytą žalą. Priežiūros (“upkeep”) fazės metu išsitrauksite vieną savo veiksmo kortelę ir gausite vieną resursą.

Štai ir visa žaidimo eiga. Taip žaidžiate, kol pasiekiate kulminaciją. Viskas yra kur kas įdomiau ir sudėtingiau nei atrodo iš aprašymo, nes kiekviename jūsų žingsnyje seks nepaprasta istorija, nepaprastos užduotys ir nepaprasti susidūrimai.


Arkham Horror papildymai

Papildymai

Trumpai papasakosiu ir apie žaidimo papildymus. Leidžiami “deluxe” papildymai su savimi atsineša ir ištisą ciklą tą pačią kampaniją papildančių scenarijų. “Deluxe” papildymo dėžėje rasite naują istoriją, naujų herojų, veiksmo kortelių. Kiekvienas papildymas dažnai prideda ir naujų mechanikų, kurios puikiai tematiškai atspindi kampanijos pasaulį ir užduotis, kurias reikia įvykdyti herojams. Vadinamasis “Mythos pack” – tai papildomas scenarijus, kuris tęsia kampanijos istoriją ir toliau veda herojus pagrindinio tikslo link. Šiuose nedideliuose papildymuose rasite vieną scenarijų, jam reikalingų kortų bei herojų veiksmo kortų. Išpakuoti tokį papildymą visuomet jaudinanti patirtis, nes atrasti herojus ir veiksmo kortas (jas galėsite naudoti ir kitose kampanijose bei scenarijuose) smagus netikėtumas.


Kortų žaidimas Arkham Horror

Apibendrinant

ARKHAM HORROR: The Card Game – tai bendradarbiavimo žaidimas 1 – 4 žaidėjams, geriausiai žaidžiamas dviese. Jo metu jums teks sekti kampanijos istorija ir įgyvendinti tikslus, įveikiant kilusius iššūkius bei susidorojant su priešininkais.

Veiksmus atliksite manipuliuodami herojų kortelėmis, o įgūdžiams tikrinti naudosite herojų statistikas, kurias modifikuos jūsų ištraukti chaoso žetonėliai.

Žaidimas žavi savo tematiškumu, nes kiekviena kampanija, scenarijus su savimi atsineša tik sau būdingų mechanikų, kurios padeda išpildyti temą. Temiškai puikiai atskleisti ir patys herojai, jų veiksmo kortose esantys daiktai, bendražygiai, įvykiai.

Rekomenduoju šį žaidimą Cthulhu temos žaidimų gerbėjams bei kortų žaidimus mėgstantiems žaidėjams.


 

Daugiau informacijos apie kortų žaidimą ARKHAM HORROR: