Ką padovanoti vaikams? Visoms mamytėms ir tėveliams, dėdėms ir tetoms, močiutėms ir seneliams (įskaitant ir Kalėdų senelius) rūpi padovanoti pačias geriausias, tinkamiausias dovanas mažiesiems. Šį stalo žaidimų sąrašą sudarėme kartu su dukra Angelina ir rekomenduojame dovanoti bet kurį iš jame įsitaisiusių stalo žaidimų. Nieko nenustebinsiu pasakydama, jog stalo žaidimas – ideali dovana vaikams. Juo galėsite mėgautis visi kartu, jis garantuos daugybę gerų emocijų, tuo pat metu lavins ir ugdys vaiko gebėjimus mąstyti, strateguoti ir planuoti.

Pradėsime nuo žaidimų, kurie atkeliavo iš Vokietijos, kompanijos HABA. Tai bene viena didžiausių Vokietijos žaislų gamintoja – turi seną istoriją ir didžiuojasi, jog gamyba iki šiol išliko Vokietijoje, kas garantuoja nepriekaištingą kokybę ir dėmesį detalėms. Nenuostabu, kad HABA specializuojasi stalo žaidimų vaikams ir šeimai srityje. Žaidimus jai kuria žinomi specialistai, tarp kurių ir stalo žaidimų legenda – Reiner Knizia. Nors žaidimai gaminami Vokietijoje, stebina ypač prieinama ir draugiška jų kaina – vidutiniška žaidimas kainuoja 10 – 15 eurų, didesni žaidimai, kuriuose ypač daug elementų ir detalių kainuoja apie 30 eurų.


 

DRAGON’S BREATH

Ką padovanoti vaikams Dragon's Breath

Tai žaidimas, šiemet laimėjęs garbingą metų žaidimo vaikams (Kinderspiel des Jahres) titulą. Žaidimo metu kiekvienas žaidėjų tampa drakoniuku ir stengiasi į savo urvą parsitempti kuo daugiau kristalų. Tai žaidimas, kurį smagu bus žaisti tiek suaugėliams, tiek patiems mažiausiesiems. Nors dėžutė rekomenduoja pradėti nuo 5 metų, manau, kad pabandyti pažaisti galima jau ir su trimečiais. Žaidimas visiškai nesudėtingas, o labiausiai čia džiugina netikėtumo elementas – kokie kristalai nukris ant žemės?

Įsigyti stalo žaidimą DRAGON’S BREATH >>


 

RHINO HERO: SUPERBATTLE

Rhino Hero Superbattle

Dar vienas HABA perliukas, subursiantis linksmam nuotykiui visą šeimą. Jums teks statyti kvapą gniaužiančius dangoraižius ir stengtis savo super herojų užkeberoti kuo aukščiau. Super raganosis, super žirafa ar super dramblys – kas iškovos pergalę? Nebus taip lengva – jums teks balansuoti ant tokio linguojančio ir siūbuojančio kortų namelio, teks kautis vieniems su kitais, o piktos beždžionės nuolatos kaišios pagalius į ir taip klibančius ratus. Daug garsaus juoko drebins jūsų sienas, kol žaisite šį žaidimą!

Įsigyti stalo žaidimą RHINO HERO: SUPER BATTLE >>


 

HAMSTER CLAN

Ką padovanoti vaikams Hamster Clan

Jei ieškote žaidimo patiems patiems mažiausiesiems, rekomenduojame HAMSTER CLAN. Jį gali žaisti vaikai nuo 4 metukų, o geriausia dalis ta, jog tai bendradarbiavimo žaidimas, kuomet visi žaidėjai siekia to paties tikslo. Šiuo atveju, jūs visi būsite burundukai, kurie kuo greičiau turi pasiruošti žiemai, sunešę reikiamą kiekį atsargų (morkų, grūdų ir dobiliukų) į savo urvelį, kol nenukrito paskutinis medžio lapas. Tam jums reikės kuo geriau susiplanuoti savo veiksmus, nes lapai kris gana greitai. Iš tiesų, pamelavau – geriausia žaidimo dalis – jo lenta. Joje rasite įvairiausius urvelio kambarius bei judančias konstrukcijas! Jums teks kilti liftu, važiuoti vežimėliu ar net suktis burundukišku ratu. Fantastiškai genialiai paprastas bei tuo pačiu įspūdingas žaidimas!

Įsigyti stalo žaidimą HAMSTER CLAN >>


 

ANIMAL UPON ANIMAL

Ką padovanoti vaikams Animal Upon Animal

Šis žaidimas išliaupsintas stalo žaidėjų bendruomenės visame pasaulyje, tai tarsi patobulinta Jenga, kuomet reikia vieną ant kitos statyti ne nuobodžias kaladėles, o linksmus žvėrelius. Dėžėje rasite kalną medinių žvėrelių ir didžiulį kauliuką. Jis ir nuspręs, ką jums reikės daryti savo ėjimo metu – statyti vieną ar du savo žvėrelius į bendrą piramidę, atiduoti savo žvėrelį varžovui ar panašiai. Laimi tas, kas pirmasis visus savo žvėrelius iškomandiruoja į piramidę ar pas varžovą. Labai smagus motoriką lavinantis žaidimas su puikiais estetiškais elementais.

Įsigyti stalo žaidimą ANIMAL UPON ANIMAL >>

Ką padovanoti vaikams Animal Upon Animal


 

KARUBA

Ką padovanoti vaikams Karuba

Jei ieškote žaidimo ūgtelėjusiems vaikams, kur reikėtų labiau strateguoti bei mielai žaistų visa šeima, siūlome stalo žaidimą KARUBA. Šis perliukas buvo nominuotas pačiam Spiel des Jahres 2016 apdovanojimui. Jums teks dėlioti korteles, stengiantis kuo greičiau nuvesti savo nuotykių ieškotoją į šventyklą. Pakeliui galėsite rinkti taškus, tad teks gerokai pasukti galvą, kokiu keliu pasukti ir ką pasirinkti.

Įsigyti stalo žaidimą KARUBA >>


 

ADVENTURE LAND

Adventure Land

Galbūt pažįstate vaiką, kuris svajoja leistis į nuotykius, o riteriai ir fantastinės būtybės jo akyse uždega žiburiukus? Tuomet neabejodami rinkitės ADVENTURE LAND. Tai žaidimas tikriems nuotykių ieškotojams, tarsi vaikiška epinio kompiuterinio žaidimo Heroes of Might and Magic versija. Jo metu tapsite narsiais riteriais ir leisitės į žygius, tyrinėdami naujas žemes, kaudamiesi su pakeliui sutiktais monstrais ir bandydami laimę upėje rasti aukso. Žaidimą patiks žaisti visai šeimai, nes čia prireiks pastrateguoti, kad pasirinktumėte optimaliausią būdą laimėti. Žavi ir tai, jog žaidimas turi misijas, kurios nustato skirtingus tikslus ir būdus laimėti, todėl kaskart žaidimas bus kitoks.

Įsigyti stalo žaidimą ADVENTURE LAND >>


 

Kitas leidėjas, lepinantis vaikus puikiais stalo žaidimais – Brain Games, kasmet išleidžiantis keletą puikių žaidimų šeimai bei lokalizuojantis kitų leidėjų žaidimus į lietuvių kalbą.

 

ICECOOL

IceCool

Dar tik prieš keletą metų išėjęs žaidimas tapo tikrai sensacija pasauliniuose vandenyse. Pingvinukų sprigtavimo žaidimas spėjo susižerti tokių prestižinių apdovanojimų, kaip Kinderspiel des Jahres 2018 (Metų žaidimas vaikams), UK Games Expo geriausias žaidimas vaikams bei Golden Geek geriausio žaidimo vaikams, geriausio žaidimo šeimai, geriausio vakarėlių žaidimo ir inovatyviausio žaidimo nominacijas.

Žaisdami ICECOOL jūs pateksite į pingvinukų mokyklą ir stengsitės čiuožti jos koridoriais. Jums teks rinkti kuo daugiau virš durų kabančių žuvyčių ir išvengti negailestingos mokyklos stebėjimo kameros.

Įsigyti stalo žaidimą ICECOOL >>


 

OUTFOXED

Outfoxed

Tai Brain Games lokalizuotas žaidimas mažiesiems detektyvams nuo 5 metų. Jei atvirai, šis žaidimas toks geras, jog aš pati jį mielai žaidžiu. Visų pirma, tai bendradarbiavimo žaidimas, kuomet visi žaidėjai tampa viščiukais detektyvais ir siekia išsiaiškinti, kuris lapinas pavogė kiaušinį. Ėjimo metu galite rinktis veiksmą – apklausti lapiną arba ieškoti įkalčių. Visi lapinai turi tam tikrų savybių ar daiktų – vieni su skėčiu, kiti su šaliku, treti su akiniais ar net pensnė. Tuo pat metu jums teks aiškintis ir kokius daiktus su savimi turėjo lapinas vagišius, ir atmetimo būdu ieškoti įtariamųjų lapinų. Žaidimo komponentai nuostabūs, tačiau vienas aparačiukas žaidimą daro tiesiog jaudinančiu ir vaikai jį tiesiog įsimyli. Atradę įkaltį (iš tiesų tai toks ovalas su išmuštu burbuliuku), įstatote jį į minėtą aparačiuką ir jis parodo, ar tą daiktą turėjo jūsų ieškomas lapinas. Kaip jis tiksliai veikia, sužinosite perskaitę taisykles, tačiau noriu pasakyti tik tiek, kad viskas šiame žaidime veikia tiesiog fantastiškai.

Įsigyti stalo žaidimą OUTFOXED >>


 

Kaip galiu nepaminėti ir žaidimų šeimai leidėjo Matagot, kuris kasmet išleidžia bent vieną žaidimą vaikams. Matagot žaidimai pasižymi fantasišku apipavidalinimu, tad kiekvienas jų žaidimas yra ne tik puikus strateginis nuotykis, bet ir estetinis malonumas.

 

MEEPLE CIRCUS

Meeple Circus

Cirkui niekas neabejingas – nueiti į cirką visada jaudinanti patirtis. O ką, jei cirkas būtumėte jūs patys? Taip, taip, žaisdami MEEPLE CIRCUS, jūs tapsite cirko šou korifėjais ir stengsitės sukurti patį šauniausią cirko pasirodymą atsižvelgami į publikos pomėgius. O publika įnoringa, kaskart jai reikia ko nors kito, todėl ir kiekvienas žaidimas bus kitoks. Galbūt šį kartą publika plos, pamačiusi žirgų ir bebaimių jojikų pasirodymą? O gal ją žavės ant galvos stovintys akrobatai? Kurkite savo numerį ir pelnykite taškus už kiekvieną plojimų decibelą!

MEEPLE CIRCUS puikiai sujungia strateginius ir miklumo elementus į vieną nepakartojamą žaidimą. Esu rašiusi apie jį išsamiau, jei sudomino, kviečiu paskaityti: MEEPLE CIRCUS: cirko šėlsmas ant stalo.

Įsigyti stalo žaidimą MEEPLE CIRCUS >>


 

SONAR: FAMILY

Sonar Family

Prieš keletą metų išėjęs žaidimas CAPTAIN SONAR sudrebino žaidimų pasaulį savo netikėta koncepcija ir naujoviškumu bei laimėjo Golden Geek inovatyviausio stalo žaidimo apdovanojimą. Šiemet jis susilaukė atžalos – žaidimo šeimai versijos. Žaisdami tapsite povandeninio laivo įgulos nariais ir stengsitės išvengti priešininkų torpedų, tuo pat metu bandydami pašauti jų laivą. Primena seną gerą Laivų mūšį, tiesa? Žinoma, tačiau SONAR: FAMILY yra kur kas dinamiškesnis ir daugiau pasirinkimų turintis žaidimas. Jūsų laivai nuolat judės, bandydami suklaidinti varžovus, kad jie nežinotų jūsų tikslių koordinačių. Visas žaidimas vyks jums žymint savo ir priešininkų trajektorijas ant nutrinamų žaidimo lentelių. Na, o laimės geriausias kapitonas ir jo komanda.

Įsigyti stalo žaidimą SONAR: FAMILY >>


 

FORBIDDEN ISLAND

Forbidden Island

Ieškantiems gero bendradarbiavimo žaidimo vyresniems vaikams (maždaug 8 metų ir vyresniems), rekomenduoju FORBIDDEN ISLAND. Tai tarsi jaunesnysis PANDEMIC brolis, turintis panašių mechanikų ir tą patį jausmą, kad reikia suvaldyti daug krizių vienu metu. Jūs tapsite nuotykių ieškotojais ir jums teks surasti keturis artefaktus, kol sala nepaniro po vandeniu. Parduodamas dailioje metalinėje dėžutėje žaidimas bus puiki dovana į brandaus žaidėjo lygmenį žengiantiems vaikams.

Įsigyti stalo žaidimą FORBIDDEN ISLAND >>


 

STUFFED FABLES

Stuffed Fables

Na, ir pabaigsiu sąrašą pačiu skaniausiu ir sodriausiu stalo žaidimų nuotykiu STUFFED FABLES. Dovanodami šį žaidimą vaikui, padovanosite ne tik didžiulę dėžę, prikimštą mielų figūrėlių, dailiai iliustruotų kortelių ir net knygą. Jūs padovanosite istoriją, kurios herojai bus patys dovanos gavėjai. Jie taps mažos mergaitės žaisliukais ir leisis į nuotykius bandydami įveikti blogąsias žaislų pasaulio jėgas. Jiems teks vykdyti misijas, kovoti su blogiukais, padėti vieni kitiems ir ši kelionė bus nuostabi. Apie STUFFED FABLES esu rašiusi išsamiau, todėl jei sudomino šis žaidimas, kviečiu paskaityti: STUFFED FABLES – jaudinančių nuotykių žaidimas visai šeimai.

Turėkite omenyje, jog žaidimas yra anglų kalba, todėl su vaikais turės žaisti ir suaugusysis, kuris vers istorijas ir tekstus ant kortelių. Geroji šio reikalo pusė ta, kad net ir suaugusiesiems šis žaidimas bus puiki patirtis.

Įsigyti stalo žaidimą STUFFED FABLES >>