Sausis ritasi į antrąją pusę – pats pristatyti tradicinę Rikio apžvalgą Geriausi stalo žaidimai 2018. Pastaraisiais metais tapo įprasta sulaukti gausybės fantastiškų žaidimų, tad rengti šiuos geriausiųjų rinkimus tampa vis sudėtingiau ir sudėtingiau. Iš karto noriu užbėgti komentarams ir priekaištams (kodėl tas, o ne anas) už akių ir pripažinti, jog sąrašas yra subjektyvus, tačiau sudarytas, atsižvelgiant į RIKIO klubo narių, stalo žaidėjų bendruomenės atsiliepimus ir nuomones. Visi surinkti žaidimai yra prieinami Lietuvos rinkoje ir juos galite užsakyti ar nusipirkti RIKYJE. Žaidimų, kurie buvo išleisti Kickstarter pagalba, tačiau prekyboje dar nepasirodė, sąraše nėra, nes stengiamės parinkti plačiai auditorijai prieinamus žaidimus. Tad kad ir kaip norėjosi paminėti tokias žvaigždes, kaip Nemesis, šiame sąraše to nedarėme. Tad pirmyn skaičiuoti ir berti ditirambus praėjusių metų žvaigždėms!

 


Geriausias rimto žaidėjo pasirinkimas: COIMBRA

geriausi žaidimai 2018 Coimbra

COIMBRA tapo vienu pirmųjų Eggertspiele išleistų žaidimų, po to, kai juos nusipirko Plan B Games. Panašu, kad rezultatas pranoko lūkesčius, puikų strateginį žaidimą Plan B Games įvilko į karališkus apdarus ir štai akį traukiantis spalvomis trykštantis žaidimas, kuriam abejingas labai retas rimtus euro žaidimus mėgstantis žaidėjas.

Įsigyti žaidimą COIMBRA

 


Geriausias bendradarbiavimo žaidimas: ARKHAM HORROR: 3rd Edition ir PANDEMIC: FALL OF ROME

Geriausi stalo žaidimai 2018 Arkham Horror 3rd edition

Šioje kategorijoje nusprendėme palikti du pretendentus, nes abu žaidimai nusipelno karūnos. Pirmasis – ARKHAM HORROR: 3rd Edition – tapo tikra sensacija H. P. Lovecrafto tematikos žaidimų pasaulyje. Netikėtas Fantasy Flight Games ėjimas pradžiugino ARKHAM HORROR fanus ir nenuvylė – naujasis leidimas žavi savo prieinamumu, naujomis istorijomis ir scenarijais.

Įsigyti žaidimą ARKHAM HORROR: 3rd Edition

PANDEMIC: FALL OF ROME – dar vienas garsios frančizės žaidimas, kuris neliko nepastebėtas PANDEMIC gerbėjų. Nors žaidimas paveldėjo savo pirmtako pavadinimą, naujasis šeimos narys mažiausiai primena savo nesuskaičiuojamą gausybę giminaičių.

Įsigyti žaidimą PANDEMIC: FALL OF ROME

 


Geriausiai atskleista tema: ROBIN HOOD AND THE MERRY MEN

Robin Hood žaidimas

Žaidimas ROBIN HOOD AND THE MERRY MEN nukelia į Šervudo girią ir leidžia pasijusti epinio herojaus Robino Hudo kailyje. Sudėtingas strateginis žaidimas temą vynioja be priekaištų – visi jūsų pasirinkimai ir žaidimo įvykiai susiję su Robin Hudo istorijos motyvais. Lankininkų turnyrai, mokesčių vežimų pasalos, kovos su šerifo sargybiniais ar kalinių išlaisvinimas – apie viską turėsite pagalvoti, rinkdamiesi savo veiksmus!

Sužinokite daugiau: Tikroviška kova su Notingemo šerifu žaidime ROBIN HOOD AND THE MERRY MEN

Įsigyti žaidimą ROBIN HOOD AND THE MERRY MEN

 


Geriausias šeimos žaidimas: TREASURE ISLAND

Treasure Island žaidimas

Nors žaidimas TREASURE ISLAND dalyvavo pačiose įvairiausiose nominacijose, nusprendėme jam skirti Geriausio šeimos žaidimo titulą. Puikius žaidimus šeimai kuriantys Matagot leidėjai nenuvylė ir šiemet. Dar 2017-aisiais erzinę šiuo pavadinimu žaidėjams parengė tikrą siurprizą – niekas nesitikėjo, jog lobio saloje reikės ieškoti tikrąja to žodžio prasme. Naudodamiesi įvairiausiais žymekliais, liniuotėmis ir net skriestuvu, turėsite išsiaiškinti, kur paslėptas lobis.

Įsigyti žaidimą TREASURE ISLAND

 


Geriausias vakarėlių žaidimas: DINOSAUR TEA PARTY

Geriausi stalo žaidimai 2018 Dinosaur Team Party

Tai linksmas ir žavingai išleistas dedukcinis žaidimas, iš kurio iliustracijų žvelgia visas būrys aukštuomenės dinozaurų. Jie geria arbatėlę, mėgaujasi pyragaičiais, yra pasipuošę gėlėmis, skrybėle, o gal ne?.. Kaip ten bebūtų visas žaidimas yra bandymas išsiaiškinti, kurie dinozaurai yra jūsų priešininkai. Žaidimą DINOSAUR TEA PARTY pagyvina dinozaurai melagiai, kurie sako ne visai tiesą. Na, o smagi dedukcija visada buvo viena geriausių vakarėlių žaidimų varomųjų jėgų.

Įsigyti žaidimą DINOSAUR TEA PARTY

 


Geriausias abstraktus žaidimas: MONOLITH ARENA

Stalo žaidimas Monolith Arena

Žaidimas MONOLITH ARENA buvo ypač laukiamas NEUROSHIMA HEX gerbėjų. Taip, tai šio žaidimo versija, tačiau perleista nepriekaištingai. Užvilkti naujos temos rūbai į areną sukvietė įvairius “fantasy” pasaulio kovotojus. Na, o pati monolito mechanika įnešė į žaidimą šviežumo ir dar daugiau strateginių pasirinkimų.

Įsigyti žaidimą MONOLITH ARENA

 


Geriausias miklumo (“dexterity”) žaidimas: FIREBALL ISLAND: THE CURSE OF VUL-KAR

Geriausi stalo žaidimai 2018 Fireball Island

Geras “dexterity” tipo žaidimas visada randa kelią į žaidėjų širdis, o namus pripildo smagaus juoko. Patikėkite, FIREBALL ISLAND kvatositės kaip reikiant. Sunku apsakyti, kaip tas pats žaidimas į vieną visumą gali sujungti strategiją ir stiklinių rutuliukų ridenimą plastikiniu kalnu, bet šis žaidimas tai daro puikiai ir su nepaprasta humoro doze.

Įsigyti žaidimą FIREBALL ISLAND

 


Geriausias kortų žaidimas: KEYFORGE

Keyforge žaidimas

KEYFORGE pristatinėti nereikia. Vos pasirodęs šis žaidimas tapo tikra sensacija – kiekviena kortų kaladė unikali! Nors skeptikai rauko antakius ir pranašauja neilgą KEYFORGE gyvavimo trukmę, tačiau panašu, jog šis unikalių kortų kombinacijų žaidimas jau rado tiek gerbėjų pasaulyje, kad meilės jam užteks tikrai ilgam.

Įsigyti žaidimą KEYFORGE

 


Geriausias kauliukų žaidimas: DICE THRONE: Season One

Dice Throne žaidimas

DICE THRONE sužavėjo daugelį tokių kauliukų žaidimų kaip KING OF TOKYO gerbėjų. Jo metu kiekvienas žaidėjas tampa herojumi su unikaliomis kovos savybėmis. Būtent jos ir žavi, žaidžiant šį žaidimą. Galbūt būsite kietakaktis dvarfas, o gal trapesnis, tačiau lankstesnis magas? Herojų pasirinkimas nemenkas, tad žaisti greitai nepabos. O kauliukai reiškia, jog veiksmų kombinacijų ėjimo metu yra begalės. Tad pirmyn į kovą kauliukais!

Įsigyti žaidimą DICE THRONE

 


Geriausias žaidimas vaikams: STUFFED FABLES

Geriausi stalo žaidimai 2018 Stuffed Fables

Metų pradžioje išėjęs STUFFED FABLES spėjo tapti modernia nuotykių žaidimų vaikams klasika ir mažylius auginantiems žaidėjams tiesiog privalomu žaidimu. Tai žaidimas – istorija, kurią patirsite kartu, bandydami įveikti blogąsias žaislų pasaulio jėgas. Puikus pasirinkimas vakarui su mažaisiais žaidėjais.

Sužinokite daugiau: STUFFED FABLES – jaudinančių nuotykių žaidimas visai šeimai

Įsigyti žaidimą STUFFED FABLES

 


Geriausias žaidimas dviems: WARHAMMER UNDERWORLDS: NIGHTVAULT

Warhammer Underworld Nightvault

Dar neseniai kompanija Games Workshop atrodė, kaip milžinas molinėmis kojomis, tačiau priimti savalaikiai sprendimai kelinti metai iš eilės leidžia didinti pelnus. Kompanija atsigrežė į bendruomenę, perleido ne vieną pasiilgtą seną žaidimą, o taip pat išleido ir naujų, įdomių produktų. Tarp pastarųjų – Warhammer Underworlds, savyje suliejantis tradicinio stalo žaidimo, miniatiūrų hobio ir kolekcinių kortų žaidimų elementus. Sėkmę patvirtina 2018-ais metais pasirodęs antrasis serijos žaidimas Warhammer Underworlds: Nightvault.

Įsigyti žaidimą WARHAMMER UNDERWORLDS: NIGHTVAULT

 


Geriausiai išleistas žaidimas: RISING SUN

Geriausi stalo žaidimai 2018 Rising Sun

Nors CMON 2018-ieji buvo nelengvi, kompanija į dienos šviesą išleido ne vieną puikų žaidimą. Tačiau naujausias Eric Lang šedevras RISING SUN patyrė daugiausiai meilės ir pripažinimo. Japonų mitologija persikėlė į kvapą gniaužiančias figūrėles, o žaidimo komponentai sukūrė nepriekaištingą estetinę patirtį.

Įsigyti žaidimą RISING SUN

 


Geriausiai iliustruotas žaidimas: EVERDELL

Geriausi stalo žaidimai 2018 Everdell

Miško žvėreliai – žaidimo EVERDELL herojai. Nepaprasto mielumo iliustracijos puošia šį apgaulingai sudėtingą ir rimtą stalo žaidimą, sujungiantį gausybę žaidėjų pamėgtų mechanikų – darbininkų vadymas (“worker placement”), kortų “draftas”, kortų kolekcionavimas. Įspūdingos iliustracijos ir komponentai žaidimą pavertė tikru malonumu akiai.

Įsigyti žaidimą EVERDELL

 


Geriausia inovacija: CHRONICLES OF CRIME

Geriausi stalo žaidimai 2018 Chronicles of Crime

Apie žaidimą CHRONICLES OF CRIME norisi pasakyti daug ir gero. Tai žaidimas – detektyvas, žavintis savo prieinamumu platesnei auditorijai, nei kiti tokio tipo žaidimai. Tačiau labiausiai žavi tai, kaip žaidimas “sukonstruotas” ir kaip jis veikia. Visų pirma – virtualios realybės prieskonis. Tikrai nepaprastas jausmas būti įvykio vietoje ir rinkti įkalčius. Ar verta terliotis su tais VR akiniais? Taip, tikrai verta! Tai didžioji dalis smagumo. Antra, patį žaidimą veda mobilioji programėlė, o jūs lankotės įvairiausiose vietose ir skenuodami QR kodus kalbinate sutiktuosius. Žaidimą perprasti labai lengva, o žaisti nepaprastai smagu.

Sužinokite daugiau: Jaudinantis detektyvas stalo žaidimo dėžėje – CHRONICLES OF CRIME

Įsigyti žaidimą CHRONICLES OF CRIME

 


Geriausias žaidimo papildymas: SCYTHE: RISE OF FENRIS

Scythe Rise of Fenris

SCYTHE gerbėjų netrūksta nei pasaulyje, nei Lietuvoje. Jei reikėtų sudaryti modernia klasika tapusių strateginių žaidimų sąrašą, SCYTHE neabejotinai jame būtų numeris 1. Nenuostabu, kad kiekvienas jo papildymas laukiamas lyg šventė. Tačiau RISE OF FENRIS iš tiesų yra ypatingas papildymas, pridedantis kampanijų modulį šiam nepaprastai puikiam žaidimui. O kas gali būti geriau už kampanijas?

Įsigyti žaidimo papildymą SCYTHE: RISE OF FENRIS

 


Metų “franchise” žaidimas: STAR WARS X-WING 2.2

Star Wars X-Wing

Pastarasiais metais kompanija Fantasy Flight Games laikosi patikrintos formulės, kurios sėkmės garantas – STAR WARS franšizė. Todėl nenuostabu, kad žinia apie antrąjį nepaprastai populiaraus miniatiūrų žaidimo X-WING leidimą sukėlė milžinišką susidomėjimą. X-Wing 2.0 buvo pritaikytas ne tik patogesniam žaidimo procesui ar dar aštresniems taktiniams sprendimams. Kūrėjai tęsi pažadą plėsti skirtingų armijų sąrašą (The Resistance, First Order) ir panašu, kad dar daugiau naujų pajėgų sulauksime 2019 m.

Įsigyti stalo žaidimą STAR WARS X-WING 2.0

 


RIKIO metų hitas: DETECTIVE: A MODERN CRIME BOARD GAME

Geriausi stalo žaidimai 2018 Detective

Žaidimas DETECTIVE RIKIO lentynose atsirado keletu savaičių anksčiau nei oficiali išleidimo data. Fantastiškas jausmas pradžiuginti žaidėjus ir matyti tiek meilės šiam žaidimui. Panašu, kad žaidimai – detektyvai populiarėja šviesos greičiu, o DETECTIVE jau pirmąjį metų ketvirtį turėtų sulaukti ir pirmojo papildymo, nukelsiančio mus į saulėtąjį Los Andželą.

Įsigyti žaidimą DETECTIVE

 


RIKIO klubo favoritas: WESTERN LEGENDS

Geriausi stalo žaidimai 2018 Western Legends

RIKIO klubo Facebook grupėje bendruomenė geriausiu 2018-ųjų stalo žaidimu pripažino WESTERN LEGENDS. Tai žaidimas, nukeliantis į Laukinius Vakarus, o jūs patys spręsite, kaip tuose Laukiniuose Vakaruose norite laimėti. Kasite auksą? Plėšite bankus? Žaisite pokerį salūne? Gaudysite plėšikus? Bet kuri veikla gali nutiesti kelią į laimėjimą, jei tik atliksite ją gerai!

Įsigyti žaidimą WESTERN LEGENDS

 


Geriausias metų žaidimas: ROOT

Geriausi stalo žaidimai 2018 Root

Ir pagaliau! Žaidimų žaidimas – geriausias 2018-ųjų perliukas ROOT! Kovingieji paukščiai, ryžtingosios katės, maištingieji peliukai ir suktasis meškėnas – visi šie veikėjai turi tik jiems skirtus veiksmus. Ši visiškai asimetrinio žaidimo koncepcija yra nemenkas iššūkis strategams. Tačiau nepriekaištingas balansas šį žaidimą paverčia malonumu prie žaidimų stalo.

Įsigyti žaidimą ROOT

 


Ankstesnių metų geriausi stalo žaidimai:

Geriausi 2017-ųjų žaidimai

Geriausi 2016-ųjų žaidimai