Stalo žaidimų fanai jau žino “patchworkišką” kultinių žaidimų kūrėjo Uwe Rosenberg braižą – tetrio figūras primenančių kortelių dėliojimu pagrįstos mechanikos dažnai įsipina jo žaidimuose. Nors jo kolekcijoje puikuojasi armija sunkiasvorių, kaip CAVERNA, AGRICOLA, LE HAVRE, U. Rosenberg nesibaido ir lengvesnių, labiau į šeimos žaidimus orientuotų kūrinių.

Idealus pavyzdys – žaidimas dviems PATCHWORK. Lengvas ir greitai išmokstamas jis pakerėjo daugelio žaidėjų širdis, nes ypač tinka norint kažko greito, neįpareigojančio su vaiku, mama ar tiesiog draugu. Ne veltui jis spėjo įsitaisyti aukštoje – 54-oje Board Game Geek reitingo vietoje.

Galbūt įkvėptas PATCHWORK sėkmės Uwe Rosenbergas pradėjo mėgautis įvairiomis jame naudojamos mechanikos variacijomis. Kiek anksčiau sulaukėme žaviojo COTTAGE GARDEN, o 2017-aisiais buvo pristatyta antroji trilogijos (pasirodo!) dalis – INDIAN SUMMER.

 


Žaidimas Indian Summer

Kuo INDIAN SUMMER kitoks?

Visų pirma – tai žaidimas, kurį gali žaisti iki 4 žaidėjų, o tai jau yra kur kas universaliau. Puikiai žaidžiamas tiek dviese, tiek didesnėje kompanijoje INDIAN SUMMER turi ir solo žaidimo versiją, tad gali tapti puikiu pasirinkimu mėgstantiems dėlioti galvosūkius vieniems.

Be to, šis žaidimas turi kiek daugiau strateginių pasirinkimų galimybių, tad labiau patiks ne tik pradedantiesiems, bet ir rimtesniems žaidėjams. Ekonomika žaidime vystoma, siekiant kuo greičiau surinkti uogų, grybų, riešutų ar net plunksnų žetonėlių, kurie tampa savotiška žaidimo valiuta. Tačiau skirtingai nei PATCHWORK’o sagos, tai nėra žaidimo tikslas ir pergalės nelemia, o leidžia įsigyti papildomų galimybių (daugiau kortelių, dar vieną ėjimą, pačiupti naudingą priešininko kortelę), kas žymiai akseleruoja jūsų žaidimo progresą. Tai labai svarbu, nes pirmasis uždengęs kortelėmis savo pagrindą – laimi.

 


INDIAN SUMMER – estetinis apipavidalinimas

Žaidimas Indian Summer

Žaidimui INDIAN SUMMER abejingos neliks romantiškos sielos – ryškiaspalvės kortelės su prikritusiais lapais ar net mielais miško gyventojais. Visada smagu pačiupti laputę, meškėną, ežiuką ar kokį paukščiuką ir pasidėti ant savo lapų dėlionės.

Kaip ir žaidime COTTAGE GARDEN, iliustracijos primena lietus akvarelės piešinius, kuriuos norėtųsi pasikabinti ant sienos, o ne suversti į dėžę. Už tai, koks malonumas žaisti!

 


Tematinis išpildymas

Žaidimas Indian Summer

Žinote tas Bobų vasaros dienas, kai saulė ryški, šilta, bet jau aišku, kad nebeilgai? Kai daugelį traukia pasivaikščioti po mišką su grybų pintine ar be jos? Šis žaidimas ir yra apie tai – eisite miško takeliu, rinksite lapus ir dėsite į savo kolekciją. Grybai, uogos, riešutai? Žinoma! Kuo daugiau – tuo geriau. Kažkur krūmuose uodega jums pamojuos lapė, išbaidysite barsuką, o gal net pamatysite lėtai besikuičiantį ežį.

Be abejo, tai abstraktus žaidimas – galvosūkis, tačiau tema jame puikiai atsiskleidžia, o iliustracijos tam tik padeda.

 


Taktinės – strateginės galimybės

Žaidimas Indian Summer

Tai nėra strategiškai sudėtingas žaidimas, tačiau visi pasirinkimai, kuriuos jūs darysite, kels iššūkių. Galbūt norėsite greičiau išdėlioti plotą, tačiau turėsite paaukoti riešuto bonusus? O gal norėsite išleisti uogas, kad neatiduotumėte priešininkui naudingiausių kortelių?

Kaip ten bebūtų, sprendimai nėra itin sudėtingi, o žaidimas yra gan paprastas ir greitas, todėl puikiai tiks “analysis-paralysis” vengiantiems žaidėjams.

 

Stalo žaidimas Indian Summer

Stalo žaidimo INDIAN SUMMER puslapis BoardGameGeek tinklalapyje