Žaisti pamėgtą žaidimą, nuolat tobulėti, susirasti bendraminčių ir netgi pakeliauti po pasaulį. Tai turbūt kiekvieno žaidėjo svajonė. Na, o Magic: The Gathering žaidėjams tai gyvenimo būdas. Po RIKIO sparnu glaudžiasi gausi Magic: The Gathering bendruomenė, kuri aktyviai dalyvauja ne tik klubo renginiuose, bet ir keliauja po pasaulinius turnyrus. Apie vieną jų – Grand Prix – pasakoja Domantas Zavadzkis, išvykęs savo jėgų išbandyti būtent viename tokių turnyrų, vasario 16-18 dienomis vykstančių Lione.


 

Tad kas yra tas Magic: The Gathering Grand Prix?

Grand Prix yra vienas iš keturių “Magic: The Gathering” Premier renginių, kuris vyksta dažniausiai. Jame gali dalyvauti visi – maži ir dideli, jauni ir seni – tereikia susimokėti registracijos mokestį, turėti tam tikrą Magic: The Gathering kortų kaladę (jeigu to reikalauja formatas) ir dauuuuug sėkmės.

 


Magic the Gathering Grand Prix

Kodėl verta dalyvauti tokiame turnyre?

Iš tiesų, toks klausimas neretai gali kilti, nes Grand Prix turnyrai organizuojami svečiose šalyse, tad ir išlaidų būna nemažai. Registracija į patį turnyrą kainuoja apie 70 eurų, plius kelionė, dar ir stogas virš galvos, o dar ir valgyti reikia…

Kaip ten bebūtų, iš Grand Prix turnyro galima parsivežti keletą nerealių dalykų:

1. Ekskliuzyvinę Grand Prix “Foil” kortą, kuri keičiama kasmet. Šiemet mus pradžiugins korta “Mutavault”.

2. Puikios patirties, juk ne taip dažnai tenka dalyvauti turnyruose, pritraukiančiuose per tūkstantį žmonių, kur pats turnyras trunka dvi dienas. Šią patirtį dauguma žaidėjų vertina labiausiai.

3. Daug naujų pažinčių. Kitoje stalo pusėje tenka susitikti ir susipažinti su tokiais pat žaidimo entuziastais, taip atsiranda nemažas kiekis draugų, kontaktų, pažįstamų. Yra net istorijų, kaip žmonės čia atranda savo geriausius draugus, antrąsias puses ir panašiai.

4. Jei labai gerai pasiseka, tai grįžti namo galima ir su piniginiu prizu, Pro taškais, kurių sukaupus pakankamą kiekį, galima gauti tam tikrų privilegijų likusį Pro sezoną (jo pradžia ir pabaiga kinta), ir galbūt kvietimu į sunkiai patenkamą Premier renginį – Pro Tour’ą.

 


Magic the Gathering Grand Prix

Ar aktyviai tokiuose turnyruose dalyvauja tautiečiai?

Į Grand Prix turnyrus vyksta tikrai nemažai lietuvių. Kai kurie apsiriboja Europoje vykstančiais, kai kurie ne. Nors mūsų šalis maža, nereiškia, jog mes nemokame žaisti Magic: The Gathering. Visgi, visai neseniai Gabrielius Kaklauskas tapo Grand Prix turnyro Varšuvoje laimėtoju, ir parsivežė pirmąjį trofėjų į Lietuvą.

Kadangi mūsų bendruomenė nėra didelė, galima greitai sužinoti, kas iš lietuvių žaidžia Grand Prix, ir tikrai sunkiai praleisite naujienas apie puikius rezultatus.

Magic the Gathering Grand Prix

Na o šį savaitgalį (2018-02-17) Grand Prix turnyras vyksta Lione, kuriame dalyvauja 2 lietuviai – aš, Domantas Zavadzkis, ir Aistė Kesminaitė-Jankauskienė.

 


Magic the Gathering Grand Prix

Ką daryti besidomintiems žaidimu, bet nežinantiems, nuo ko pradėti?

Atvykite į stalo žaidimų klubą RIKIS (Šv. Stepono g. 5, Vilnius) ir mes jums viską papasakosime išsamiau. Kiekvieną savaitę čia vyksta net keletas Magic: The Gathering turnyrų ar kitų renginių, tarp kurių – ir Magic: The Gathering akademija, kurios metu galėsite išbandyti šį žaidimą ir pasimokyti jo gudrybių.