Kurį laiką sėdėję prie stalo ir kruopščiai dažę miniatūras, keturi Tale of 4 Gamers projekto karvedžiai pagaliau leido armijoms susidurti mūšio lauke. Orkų kirviai skrodė Nurgle demonus, o vaiduokliški Malignants ašmenys kryžiavosi su iš dangiško metalo Sigmarine kardais. Be to, karvedžiai tiesė liniuotes ir rideno kauliukus. Age of Sigmar kovos – tokios kontrastingos!


Age of Sigmar taisyklės

Dauguma karvedžių džiaugėsi, kad taisyklių tėra keturi puslapiai, kurių pusė apie pasiruošimą mūšiui, tad daug mokytis nereikėjo. Vienintelis Edgaras leidosi į pasvarstymus: „Tai priminė magnetinio lauko teoriją 10 klasėje, kuomet viska perskaitai, supranti, o po poros dienų pamiršti, bet prieš pat kontrolinį kas nors viską primena ir tu vėl lyg ir viską moki“. Supraskite – taisyklės lengvos ir aiškios.


Pirmosios pamokos

Edgaras buvo ir tas, kuris jautėsi daugiausiai pasimokęs iš pirmojo mūšio: „Geriau suvokęs savo Malignants kariuomenės galimybes, pranašumus prieš priešininką ir panaudojęs šiokius tokius taktinius manevrus, po labai intensyvios kovos sugebėjau padaryti priešininkui šiek tiek didesnių nuostolių negu jis man.“ Martynas labiausiai džiaugėsi savo armijos ištverme – Warhammer 40.000 jai prilygtų nebent naujieji Custodian Guard. Kiti kovotojai jautė šiokį tokį pralaimėjimo kartėlį.

Nurgle demonus į karą vedantis Vytas negalėjo atsidžiaugti skraidančia Plague drones kavalerija, kuri, pasak jo, sudorojo tokias rimtas grėsmes kaip priešo orkų sužvėrėjusių šernų pulkas Gore-Gruntas ar vaiduokliškas Mortis Engine. Tačiau Edgaras demonstravo meilę savo vaiduoklių sostui. Pasak jo, gebėjimas teleportuoti dalinius padėjo ne tik juos traukti iš bėdų, bet ir permesti į svarbiausią mūšio lauko vietą.

Vardindamas svarbiausias iš pirmojo susidūrimo išmoktas pamokas, Justas teigė, kad ateityje geriau išdėstys dalinius – Age of Sigmar jų judėjimas daug laisvesnis nei prieš tai buvusiame Warhammer Fantasy Battles Game, tad atsiveria ir daugiau galimybių. Tuo tarpu Edgaras tikina, kad kitą kartą blaiviau vertins Mortis Engine galimybes artimoje kovoje. Panašiai galvojo ir Vytas, supratęs, Nurgle Herald, kad ir šauklys, visgi turėtų būti už mūšio linijos.

Vienintelis Martynas manė, kad susimovė komplektuodamas dalinį (padangių skraiduoliams davęs mėtomas ietis vietoje gal kiek universalesnių kūjų), bet pripažino, kad sieks teisingiau išnaudoti Paladins ir Liberators: pirmieji net labai gali taškyti didelius dalinius, o antrieji, net ir ne tokie elitiniai geriau tinka vaikytis šernus ir skraidančius sostus.

Kita vertus, Martynas turėtų būti dėkingas skrajojantiems Prosecutors: pirmo ėjimo metu jie savo (ir Lord-Celestant magiško apsiausto) ugnimi nukovė orkų dainių. Tai buvo jo epiškiausias kovų momentas. Edgaras labai džiaugėsi, kad išnaudojant Mortis Engine galias visų pirma pavyko į kovą įvelti Plague drones, o tada užmušti juos nuolat prikalinėjusį Herald. Tada visa armija buvo teleportuota, kad susidorotų su kavalerija, kas suteikė jo nemirėliams didelį pranašumą kovoje.


Planai kitiems susidūrimams

Galiausiai, įvertinus armijų veikimą ir skaudžiai išmoktas pamokas, karvedžiai nusprendė, kuo derėtų papildyti karių gretas. Orkams tikrai trūksta galimybės šaudyti. Apie didesnius resursus kovai iš toli kalbėjo ir Martynas, kuris galiausiai pripažino, kad jam patiktų bet kas, net ir dar vienas dalinys liberators. Edgaras galvoja taktiškai ir nori dalinio, kuris saugotų Mortis Engine, nes šio vieta yra arti priešo, tad reikia jį į kažką „suvynioti“ – gal į tris sluoksnius skeletų? Tuo tarpu Vytas aktyviai sprendžia savo armijos problemas: net nelaukdamas išpurtusių Blight Knights riterių atvykimo nusipirko Daemon Prince, kuris tikrai rimtai prisidės prie armijos stiprybės.


Tad tokios kruvinos tokelės iš Tale of 4 Gamers fronto! Kadangi jie jau paragavo kovos skonio, toliau lauks tik dar rimtesni nuotykiai. Kol kas jie sužaidė tik paprastus mūšius vienas-prieš-vieną, tad ateityje jų laukia sudėtingesni – ir žiauresni – scenarijai bei susidūrimai. Esame garantuoti, kad RIKIO katakombose dar ilgai nenutils žiaurių Age of Sigmar mūšių garsai!