Naujasis Plaid Hat Games žaidimas STUFFED FABLES regis tapo 2018-ųjų intriga. Vieniems įdomu sužinoti, ar šis žaidimas skirtas vaikams – o gal bus įdomus ir suaugusiesiems? Kitus kankina peržaidžiamumo dilemos. Kiti tiesiog klausia, ką galime apie jį papasakoti. Tad apie viską iš eilės!

Iš karto pasakysime – žaidimą STUFFED FABLES galima įsimylėti vos paėmus į rankas dėžę. Ją atidarę rasite didžiulę storą istorijų knygą, kurios puslapiais ir keliausite kartu su savo bendražygiais. Jūs atsidursite naujose vietose, sutiksite naujų pakeleivių ir vykdysite svarbias misijas. Tačiau ne viskas bus taip paprasta – jums kelią pastos ir visaip kaip trukdys nuožmūs priešai, kuriuos – norite ar ne – turėsite įveikti.

STUFFED FABLES tai žaidimas visai šeimai, kuris geriausiai atsiskleis ir sužibės žaidžiant kartu su vaikais. Kodėl? Ogi todėl, kad jo herojai, jame slypinčios istorijos ir pasaulis yra tas, kuriame jie dar gyvena ar visai visai neseniai patyrė. Būtent vaikams šios kelionės taps jaudinančiu nuotykiu, į kurį leistis bus nepaprastai linksma ir smagu. Šis žaidimas, kurio pagrindinė varomoji jėga yra besivyniojančios istorijos, padės ne tik patirti nuotykių, bet ir suvokti esmines gyvenimo pamokas, pavyzdžiui, kodėl reikalingi pokyčiai.


Žaidimas Stuffed Fables

Žaidimo pasaulis

Naktį, kai maža mergaitė užmiega, nebesigirdi mamytės ir tėvelio žiūrimos televizijos laidos garsų ir visos šviesos namuose išblėsta, jos minkšti žaisliukai imasi darbo. Aptarę dienos įvykius, jie leidžiasi į herojišką kelionę, kad apsaugotų savo mažąją šeimininkę nuo pavojų… ššš… apie juos daug nepasakosime, nes juos jums atrasti teks patiems.

O pavojų netrūksta, nes egzistuoja mums, paprastiems tėčiams ir mamoms, nežinomas pamestų ir pamirštų žaislų pasaulis, kurį valdo piktas ir nuožmus valdovas Crepitus. Tik blogi kėslai gali palaikyti ir pakrauti jo galias, tad tokie šaunūs ir drąsūs žaisliukai turi su juo susidoroti.

 


Kaip veikia žaidimas

Žaidimas Stuffed Fables

Žaidimo siela – istorija, kurią atrasite žaisdami. Tai bendradarbiavimo žaidimas 1 – 4 žaidėjams nuo 7 metų amžiaus, kurio metu tapsite minkštais žaisliukais ir leisitės į kelionę. Knyga bus ir jūsų žaidimo lenta, kur galėsite ieškoti paslėptų užuominų, padėti sutiktiems nepažįstamiesiems, susiremti su antiherojais ar įvykdyti kokią nors specifinę jums skirtą užduotį. Tokių scenarijų yra septyni, o vieną scenarijų sudaro 10 ir daugiau lapų. Išties jaudinanti patirtis versti naują lapą, patekti į naują vietą, ją tyrinėti ir įveikti kilusius iššūkius.

Kiekvienas žaidėjas savo ėjimo metu galės atlikti įvairių veiksmų – paeiti, ieškoti, atakuoti priešą rankiniu ar šaunamuoju ginklu. Šiuos veiksmus jis suplanuos, iš maišelio ištraukęs 5 kauliukus, o kiekvieno kauliuko spalva ir nulems jo pasirinkimo galimybes. Be to, balti kauliukai suteiks galimybę pagerinti savo kamšalo kiekį (tai savotiška gyvybės sistema, nes juk minkštiems žaisliukams svarbiausia nesubliūkšti). Na, o juodi kels grėsmę būti užpultiems žaislinių priešų.

Žaidimas Stuffed Fables

Keliaudami galėsite rasti vertingų daiktų, kaip pavyzdžiui, visą pakuotę gumyčių, kurios taps puikiu šaunamuoju ginklu. Taip, minkštiems žaisliukams teks apsiginkluoti tuo, ką jiems pavyks rasti namuose – aštriais pieštukais, žaisliniais šautuvėliais ar darbo kambaryje rastomis žirklutėmis.

Ištraukę kauliukus bei atlikę atitinkamus veiksmus įvertinsite grėsmės lygmenį. Jei horizonte jau matote priešininkus, o juodų kubelių skaičius yra toks pat kaip ir jų, pasiruoškite gintis! Kiekvienas priešininkas turi savo puolimo taktiką, kuri bus nurodyta jo kortelėje.

Reikėtų paminėti, jog misiją reikėtų stengtis įvykdyti, kol nepabudo mažoji šeimininkė. Žaidime integruota laiko sistema, kur tam tikrais atvejais jums teks atversti miego kortą ir tikėtis, jog mažylė vis dar kietai miega.

Patikėkite, pabaigę scenarijų patirsite nepaprastą pasiekimo jausmą ir iš karto turėsite suplanuoti kitos sesijos laiką, nes mažieji žaidėjai iš karto pasitikslins, o kadagi žaisime kitą pasakojimą.

Be abejo, kadangi žaidimas išleistas anglų kalba, mamai ar tėčiui teks būti pasakotojumi ir vesti visą komandą istorijos vingiais.

 


Žaidimo komponentai

Žaidimas Stuffed Fables

Tvirtoje STUFFED FABLES žaidimo dėžėje be istorijų knygos rasite saują figūrėlių – 6 herojus ir tuntą blogiukų. Tai nepaprastai įspūdingai iliustruotas žaidimas, o figūrėlės jį daro tarsi nepriekaištingai išbaigtą gurmanišką delikatesą. Komponentų kokybe nenusileidžia ir sauja kauliukų, kuriuos žaidimo metu laikysite aksominiame krepšelyje.

Tarp komponentų rasite ir daugybę kortų (radiniai, susitikimai, herojų būklės kortelės, priešų, miego ir aplinkos kortos). Be to, jums prireiks ir žetonėlių bei sagų (tikrų!).

 


Peržaidžiamumas

Žaidimas Stuffed Fables

STUFFED FABLES – tai nuotykių istorijų žaidimas, tad be abejo, netikėtumo potyris bus didžiausias žaidžiant pirmą kartą. Kita vertus, žaidžiant jums teks ne kartą rinktis tam tikrus veiksmus ir situacijas, nuo kurių priklausys tolimesnė žaidimo eiga, todėl vieną kartą galite nueiti vienu keliu, o kitą – nuklysti visai kitur, taip atrandant naujų, nepažintų istorijos vingių.


Nemokami gėriai

Jau išbandėte ir pamėgote žaidimą STUFFED FABLES? Gera žinia – Plaid Hat Games dovanoja jums el. spalvinimo knygelę su žaidimo herojais – spauskite ir parsisiųskite.

Dar viena gera žinia – galite parsisiųsti papildomą “pasimetusią” istoriją ir mėgautis nauju scenarijumi – spauskite ir parsisiųskite.

 

Įsigykite stalo žaidimą STUFFED FABLES

 


Siūlome pažiūrėti The Dice Tower apžvalgą bei Plaid Had Games parengtą žaidimo kūrėjo interviu.