Kultinis skaitmeninis žaidimas Tetris kadaise užkariavo daugelio širdis. Jo genialumas slypi paprastume – kuo efektyviau sudėlioti įvairių formų blokelius, nepaliekant tuščių erdvių. Nieko nuostabaus, jog ši paprasta, bet įtraukianti žaidimo mechanika keliasi ir į stalo žaidimų gretas.

Paprastai tokio tipo žaidimo dėžutėje be visų kitų elementų rasite įvairių formų kartonines detales, kurias iš pirmo žvilgsnio be vargo jungsite tarpusavyje. Neapsigaukite – kiekvienas toks žaidimas turi tam tikrų taisyklių, kurios jūsų žaidimą iš banalaus lopinėlių dėliojimo pavers strateginiu galvosūkiu, nes jums teks sukti galvą ne tik, kurį lopinėlį paimti, bet ir kaip jį gauti, tuo pačiu užkertant kelią laimikį pasičiupti priešininkui. Be to, šie žaidimai dažniausiai būna gana greitai perprantami, todėl ypač patinka pradedantiesiems žaidėjams.

Taigi, šių žaidimų esmė panaši, tačiau kiekvienas jų yra įvilktas į tam tikros temos drabužius. Rinkitės sau labiausiai patinkančią, o pasirinkti tikrai yra iš ko – auginkite meškas, siūkite skiautinių antklodes, sodinkite gėles ar pasinerkite į skaičių karalystę. Apie juos visus – išsamiau.


Stalo žaidimas Patchwork

PATCHWORK – lopinėlis prie lopinėlio

Puikiai vertinamas stalo žaidimas PATCHWORK jau spėjo tapti savo kategorijos klasika. Jo metu du žaidėjai varžosi, kuris kuo sumaniau sukonstruos skiautinių dėlionę. Skamba kiek banaliai ir “močiutiškai”, tačiau neapsigaukite – puikiai subalansuotas, greitas ir įtraukiantis žaidimas užsitarnavo išties aukštą 7.8 Board Game Geek įvertinimą ir įsitaisė garbingoje 46-ojoje vietoje šimtatūkstantinėje žaidimų minioje.

PATCHWORK žavus tuo, kad jo metu tenka ne tik spręsti dėlionę – galvosūkį, bet ir patirti ekonominio žaidimo aspektą, mat už lopinėlius teks sumokėti “skiautiniška” valiuta – sagomis. Galų gale, žaidėjas, pabaigoje turintis daugiausiai sagų – laimės!

[table type=”table-hover”]

Amžius Nuo 8 metų
Grupė 2 žaidėjai
Trukmė 15 – 30 min.
Board Game Geek reitingas 7.8
Sudėtingumo lygis 1.70/5

[/table]

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/patchwork-stalo-zaidimas/” size=”” block=”false” target=”_self”] Įsigykite PATCHWORK dabar >> [/button]


Stalo žaidimas Cottage Garden

COTTAGE GARDEN – pats gražiausias gėlynas

Po PATCHWORK sėkmės jo autorius Uwe Rosenberg sukūrė dar vieną Tetrį primenantį žaidimą COTTAGE GARDEN. Šį kartą prie žaidimo stalo gali sėsti kur kas daugiau žaidėjų – iki 4. Be to, žaidimas turi ir solo versiją, kuomet lysveles purenti ir sodinti gėles galėsite ir vienas pats, siekdamas surinkti kuo daugiau taškų.

Žaidėjai gaus 2 darželius, kuriuos teks kuo gudriau apsodinti gėlių lysvėmis. Ypač mielas apipavidalinimas nepaliks abejingų romantiškos sielos žaidėjus bei katinėlių mylėtojus, mat į tuščius tarpus galėsite juos tupdyti ir guldyti, kad kuo greičiau baigtumėte savo sodininkystės šedevrą ir skaičiuotumėte taškus.

Šis žaidimas gali būti puiki dovana šalia ar vietoje gėlių. Akvareliniais gėlynais išmargintos kortelės, tikras sulankstomas sodininko vežimėlis ir daugybė žetonėlių su katėmis. Kas gali būti mieliau?

[table type=”table-hover”]

Amžius Nuo 8 metų
Grupė 1 – 4 žaidėjai
Trukmė 45 – 60 min.
Board Game Geek reitingas 7.1
Sudėtingumo lygis 1.87/5

[/table]

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/cottage-garden-stalo-zaidimas/” size=”” block=”false” target=”_self”] Įsigykite COTTAGE GARDEN dabar >> [/button]


Barenpark

BARENPARK – meškiukų rojus

Jei jums gyvūnai arčiau širdies nei siuviniai ir gėlynai, prašome – kurkite savo parką, augindami… meškas. Jų žaidime BARENPARK rasite paties įvairiausio plauko – baltųjų, rudųjų, juodųjų ir netgi pandų! Konstruokite savo nuosavą zoologijos sodą, kuriame veisite meškas, meškutes. Argi ne smagu?

Žaidimo eiga panaši kaip ir minėtųjų – gaunate žemės plotą savo parkui statyti ir atidžiai renkatės parko konstrukcijas, kad kuo sumaniau užpildytumėte visą parką.

[table type=”table-hover”]

Amžius Nuo 8 metų
Grupė 2 – 4 žaidėjai
Trukmė 30 – 45 min.
Board Game Geek reitingas 7.5
Sudėtingumo lygis 1.89/5

[/table]

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/barenpark/” size=”” block=”false” target=”_self”] Įsigykite BARENPARK dabar >> [/button]


Stalo žaidimas NMBR 9

NMBR 9 – skaičių karalystė linksmai

NMBR 9 turbūt labiausiai išsiskiria iš čia paminėtos ketveriukės, nes į žaidimą įneša trimatės dimensijos. Čia skirtingos kortelės reprezentuoja skaitmenis nuo 0 iki 9. Dėliokite juos vienas prie kito taip, kad sudėliotumėte kuo darnesnį plotą. Be to, dėlioti galite ne tik pirmą, bet ir antrą, trečią, ketvirtą – tiek, kiek sugebėsite – aukštą. Kuo aukščiau padėsite skaitmenį, tuo didesnę vertę jis įgaus skaičiuojant taškus.

Žaidimas labai paprastas, lengvai išmokstamas, tačiau tuo pačiu ir ypač smagus. Tai greitas žaidimas, kurį linksma sužaisti, geriant arbatą ar laukiant patiekalo kavinėje. O gal net per pietų pertrauką darbe? Išbandykite! Puikiai tiks ir pradedantiesiems žaidėjams.

[table type=”table-hover”]

Amžius Nuo 8 metų
Grupė 1 – 4 žaidėjai
Trukmė Apie 20 min.
Board Game Geek reitingas 7.0
Sudėtingumo lygis 1.12/5

[/table]

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/nmbr-9-stalo-zaidimas/” size=”” block=”false” target=”_self”] Įsigykite NMBR 9 dabar >> [/button]