Tiek stalo žaidimų naujokai, tiek patyrę vilkai – SAGRADA yra iš tų žaidimų, kurie ras savo vietą bet kurio žaidėjo širdyje, ant lentynos bei, žinoma, ant stalo. Lengvos, greitai perprantamos taisyklės, tačiau pakankamai gilios strategijos galimybės – šiuo savo bruožu SAGRADA primena tokius abstrakčios strategijos žaidimus, kaip išliaupsintieji SANTORINI ar ONITAMA. Aukštas 7.6 Board Game Geek reitingas patvirtina – SAGRADA pripažinta tarptautinės žaidėjų benduomenės.

Žaisdami SAGRADA, tapsite vitražų meistrais ir sieksite sukurti pačius geriausius vitražų derinius, kurie atneš jums daugiausiai pergalės taškų ir galiausiai – pergalę. Vitražus kursite rinkdamiesi jums palankiausiai iškritusius kauliukus. Tačiau nebus taip lengva – juk kauliukus medžios ir jūsų priešininkai.

Sagrada

SAGRADA gali žaisti iki 4 žaidėjų, galimas ir solo variantas, beje, labai neblogas (išbandyta!). Leidėjai nurodo, jog žaisti rekomenduojama nuo 14 metų amžiaus, tačiau tai – absoliutus melas. Žaisti puikiai gali ir 10-mečiai, ir nuovokūs 8-mečiai. Kas gali būti smagiau, nei ridenti saują kauliukų?!

Sagrada

Ką rasite šio žaidimo dėžėje? Ogi tuntą puikiai išleistų elementų. Visų pirma, kiekvienam žaidėjui skirtas vitražinis langas, ties kuriuo ir teks paplušėti. Į jį lengvai įstatysite savo vitražo matricą, kuri nulems papildomus reikalavimus jūsų vitražui. Šių matricų yra visas pluoštas, be to – skirtingo sudėtingumo, todėl tai suteikia didesnes peržaidžiamumo galimybes. Taip galite išlyginti jėgų skirtumą – labiau patyrusiems žaidėjams parinkdami sudėtingesnį, o ne tokiems patyrusiems – lengvesnį variantą.

Sagrada

Čia rasite ir asmeninių bei viešų tikslų kortų, kurios nustatys, už ką pelnysite taškus. Taip pat ir įrankių kortelių, kurios suteiks papildomų galimybių manipuliuoti savo kuriamo vitražo kauliukais, bei stiklinių žetonėlių, kuriais už jas mokėsite. Šios detalės taip pat kiekvieną žaidimą padarys skirtingą.

Sagrada

Galų gale – čia rasite net 90 įvairiaspalvių kauliukų! Dailiame medžiaginiame krepšelyje! Tikras malonumas juos traukti, ridenti ir paeiliui čiupti pačius vertingiausius.

Sagrada

Žaidimo eiga – labai paprasta. Traukiate reikiamą kauliukų skaičių (priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus), ridenate juos, paeiliui renkatės ir įsodinate į savo vitražą. Be to, sumokėję reikiamą stiklinių žetonėlių skaičių, turite galimybę pasinaudoti papildomu specialiuoju veiksmu. Tai dažniausiai vyksta pabaigoje, nes pamažu pildant savo vitražo langą, mažėja pasirinkimo galimybių, tad tenka griebtis praktinės magijos ir pataisyti situaciją savo naudai.

Sagrada

Taigi, po 10 raundų skaičiuojate taškus. Rekomenduoju žaidimą abstakčių žaidimų mėgėjams, tiems, kuriems neretai tenka žaisti senbuvių ir pradedančiųjų grupėse (pavyzdžiui, atėjus į svečius draugams ar nuvykus pas tėvus) bei tiesiog jaučiantiems silpnybę kauliukams.

Amžius: Nuo 14 metų
Grupė: 1 – 4 žaidėjai
Trukmė: 20 – 40 min.
Board Game Geek reitingas: 7.6
Sudėtingumo lygis: 1.85/5