Leidžiatės į požemius, nugalite monstrus, kraunatės į kišenes brangakmenius ir kitas rastas gėrybes ir susitinkate priešininkus. Ką darote? Žinoma, smeigiate durklą jiems į nugarą! Toks yra kortų žaidimas MUNCHKIN. Tai visiškai rimto „Dungeon crawler“ žaidimo parodija.

Žodžiu „munchkin“ dažnai apibūdinami žaidėjai, kurie bet kokia kaina stengiasi susikurti nenugalimą veikėją. Munchkinas esant galimybei visada sukčiaus. Nepatyręs ar išsiblaškęs priešininkas? Tik geriau! Kitaip tariant, šis žaidimas pavadintas terminu, apibūdinančiu bet kokia kaina pergalės siekiančius žaidėjus. Būtent apie tai ir yra, legendinio stalo žaidimų kūrėjo Steve’o Jackson’o sukurtas ir ne mažiau garsaus žaidimų dailininko John’o Kovalic’o apipavidalintas MUNCHKIN.

Jūs sieksite tapti geriausiai apsirūpinusiu žaidėju, o viskas, ką reikės dėl to padaryti – išspirti duris, nukauti monstrus ir susirinkti grobį! Žaidimas iš tiesų toks paprastas, kaip skamba, o jo partija vidutiniškai trunka apie pusantros valandos.

Smagiausia yra tai, kad žaidimas MUNCHKIN turi įvairiausių pavidalų. Žaidimo variacijos, kurias vienija bendra sistema, o skiria teminis apipavidalinimas, pradžiugins ne vieną. Tiems, kas prie žaidimų stalo renkasi „fantasy“ stiliaus žaidimus patiks klasikinis MUNCHKIN variantas, rytų kovų menų gerbėjams siūloma MUNCHKIN FU adaptacija, „steampunk’o“ fanams skirtas specialus žaidimo variantas MUNCHKIN STEAMPUNK, iliustruotas žanro legendos Phil’o Fogl’io, na o MUNCHKIN ZOMBIES patiks patys žinote kam. Vaikystės herojus pamenantiems labai patiks MUNCHKIN OZ. Šias žaidimo adaptacijas ir papildymus joms, jau dabar galite įsigyti internetinėje RIKIO parduotuvėje.

Munchkin kortos

Visos žaidimo variacijos puikiai suderinamos tarpusavyje, o išbandę šią opciją žaidėjai vieningai teigia, kad skirtingų stilių MUNCHKIN vienoje žaidimo malkoje prideda labai daug žavesio ir tempo apie valandą trunkančioms MUNCHKIN partijoms.

MUNCHKIN kūrėjai žaidimą rekomenduoja žaidėjams perkopusiems 10 metų ribą. Prie stalo, nukloto MUNCHKIN kortomis, jums pravers minimalios anglų kalbos žinios. Nors žaidimo tematika ir dinamika skirta tiems, kas turi žinių apie stalo žaidimus, naujokai neturėtų bijoti MUNCHKIN. Žaidimo mechanika tokia paprasta, kad pergalės link vienodai užtikrintai žingsniuos ir patyręs stalo žaidimų vilkas, ir naujokas.

Stalo žaidimų rinkoje MUNCHKIN jau daugiau nei 15 metų. Per šį laiką žaidimas įvertintas ne vienu apdovanojimu, įskaitant „Origins Awards“ už geriausią tradicinį kortų žaidimą.

Prieš įsigyjant MUNCHKIN, kviečiame jus apsilankyti „Rikio“ žaidimu klube, kur jūsų visuomet lauks žaidimų bičiuliai bei žmonės padėsiantys perprasti MUNCHKIN jau pirmose partijose, ir išbandyti šį žaidimą praktikoje. Mus rasite adresu Šv. Stepono g. 5, Vilniuje.