Tęsiame RIKIO žaidimų, kurių laukia nesulaukia žaidėjai visame pasaulyje, sąrašą. Šį kartą papasakosime, kokių “Legacy” tipo bei inovatyvių žaidimų naujienų žada 2017-ieji.

2017-uosius drąsiai galima skelbti auksiniais “Legacy” tipo žaidimų metais, o tiems, kas nežino, paminėsime – tai stalo žaidimai, kuriuose įvykiai ar taisyklės pasikeičia negrįžtamai, žaidėjams priėmus vieną ar kitą sprendimą. Tai tartum TV serialai stalo žaidimo dėžėje.

 


PANDEMIC LEGACY: Season 2

Šiemet neabejotinas Legacy favoritas – 2-asis PANDEMIC LEGACY sezonas. Kol kas PANDEMIC LEGACY: Season 2 labiau primena “X failus”, nei “ER”. Leidėjai visiškai neskuba dalintis informacija ir tai tik dar labiau intriguoja. Iš pasirodžiusių prototipo nuotraukų galima spręsti, kad “Pandemic’ą” papildys tyrinėjimo aspektai ir žaidėjai kampanijos eigoje patys formuos žaidimo lentą. Skamba kaip PANDEMIC ir SEAFALL samplaika? Tikėkimės, nusivilti neteks. Juk PANDEMIC LEGACY: Season 1 iki šiol numeris vienas autoritetingajame Board Game Geek reitinge.


CHRONICLES 1: Origins
Dar vienas “Legacy” tipo žaidimas ir dar vienas to paties Rob Daviau (PANDEMIC: LEGACY Season 1, SEAFALL) darbas, šį kartą – bendraautorystėje su Dirk Knemeyer. CHRONICLES 1: Origins perkels žaidėjus į akmens amžių, kur jie taps skirtingų genčių lyderiais kelyje į civilizacijų vystymosi aukštumas. Žaidime svarbią vietą užims partnerystės ir vaidmenų žaidimų aspektai, taip pat bus naudojama naujoviška “Echo System” taisyklė, kuri leis žaidėjams kai kuriuos rezultatus perkelti į žaidimo tęsinį. Taigi, “Origins” kronikų serijoje galima tikėtis ne vieno leidinio. Be abejo, jeigu pirmoji dalis pasirodys sėkminga.


CHARTERSTONE

“Legacy” formatas ir populiariojo SCYTHE kūrėjai – ką čia bepridursi? Tai vadinamasis “worker placement”, kurio žaidėjai stato kaimelį, klijuodami lipdukus bei formuodami patį žaidimą. Žaidžiant, auga gyvenvietė, jos bendruomenė. Pasibaigus “Legacy” misijai, liks unikalus “eurogeimas“, kuriuo bus galima mėgautis, kiek tik širdis geis.


THE 7TH CONTINENT
Jeigu kas ir gali šiemet mesti iššūkį PANDEMIC LEGACY: Season 2 dėl labiausiai intriguojančio žaidimo titulo, tai neabejotinai – THE 7TH CONTINENT. Pastarasis žaidimas tapo tikra 2015-ųjų Kickstarter platformos sensacija. Virš 12.000 dalyvių skyrė daugiau nei milijoną eurų, kad žaidimo kūrėjai galėtų realizuoti savo sumanymus.

Žaidimas žada neišsemiamas peržaidžiamumo galimybes ir daugybę tyrinėjimo bei “story-telling” žaidimo valandų. THE 7TH CONTINENT primins nuotykines “you are the hero” tipo knygas, kuomet nuo skaitytojo pasirinkimo priklauso, kokį puslapį jam teks toliau versti. Vienas laukiamiausių šių metų žaidimų!


DICE FORGE

Naujas populiariojo SEASONS kūrėjų darbas. Fantastiškas apipavidalinimas ir inovatyvūs mechanikos sprendimai. Žaidimo metu reikia rinkti resursus, mitologinius objektus, kovoti su legendiniais monstrais ir taip pelnyti pergalės taškų. Visa tai daryti teks, tobulinant savo kauliukus, kurie bus pagrindinis žaidimo įrankis.


UNLOCK!

“Space Cowboys” šiemet planuoja nustebinti “Escape room’u” perkeltu į stalo žaidimo lentą ir pavadintu UNLOCK!. Iki šiol tokio tipo žaidimai kritikų, žaidėjų autoritetų ir plačiosios žaidėjų bendruomenės ypatingai nesužavėjo, tačiau šis žaidimas su nekantrumu laukiamas ir tikėtina, jog nustebins gerąja prasme.


CARAVAN

“Z-Man Games” nesiruošia švaistyti laiko veltui 2017-aisiais. Neskaitant besiplečiančios PANDEMIC franšizės, jų darbų sąraše yra ir kitų laukiamų pavadinimų. Vienas iš tokių – tradicinio “eurogame” stiliaus stalo žaidimas CARAVAN. Tomas Vasselis iš “Dice Tower” būsimą leidinį jau paskelbė SPLENDOR žudiku, tad galime laukti kažko panašaus. Įdomu tai, kad yra ruošiami du skirtingos išvaizdos identiški žaidimai. CARAVAN: The Spice Road Edition greičiausiai bus skirtas konservatyvesnio skonio žaidimų mėgėjams, tuo tarpu CARAVAN: The Crystal Golem Edition turėtų įaudrinti maginės fantastikos mėgėjų vaizduotę.


FLICK ‘EM UP!: Dead of Winter

Kokia bet kokio stalo žaidimo sėkmės formulė? Just add ZOMBIES! :). Mes, žinoma, juokaujame, tačiau “Pretzel Games” – nė kiek! Kol kas apie FLICK ‘EM UP! ir DEAD OF WINTER mišrūną žinome labai mažai, bet hey… sprigtuosime zombius ir lauksime intriguojančių misijų.


THE GODFATHER: The Board Game

Mafija. Dar viena tema, verta milijono stalo žaidimų pasaulyje. O kas labiau yra mafija už patį Krikštatėvį? “Cool Mini Or Not” šiemet žada sultingą miniatiūrų žaidimą be monstrų, galingų karių ar Valhalos dievų, o su kur kas realesniais personažais – tipiškais retro mafijos pasaulio atstovais.

Kalbant trumpai, šis žaidimas – tai tradicinis “worker placement’as”, kupinas nužudymų, paslapčių ir intrigų. Žaidėjai atstovaus skirtingas mafijos šeimas ir kovos dėl įtakos Niujorke. Nežinia, kaip jūs, bet mes negalime sulaukti!


UNFAIR

Nuosavas pramogų parkas! Jausmas, apimantis audžiant šią mintį, retą paliks abejingą. Būtent tai ir teks daryti, žaidžiant dar vieną “Cool Mini Or Not” pristatomą stalo žaidimą UNFAIR. Skirtingos temos, įvairūs atrakcionai – statykite ir tobulinkite savo nuotykių valdas kaip tik išmanote. Tačiau ne viskas bus paprasta, nes teks varžytis su priešininkais, kurio parkas kietesnis. Kaip ir tikrame gyvenime, konkurentai skųs jūsų parką inspektoriams ir kitiems rimtiems pareigūnams, kad jūsų patys smagiausi pasilinksminimo objektai būtų uždaryti. So Unfair!


SANTORINI

Žaidimas SANTORINI jau pakeliui į Europą! Žaidimo idėja tikrai nėra nauja – jai per 30 metų. Per visą tą laiką SANTORINI patyrė ne vieną transformaciją bei leidimą. Tačiau naujasis leidimas šį žaidimą daro ne tik palaimingu strategijos užtaisu, bet ir nepakartojamu estetiniu nuotykiu. Žaidimo partijos metu statysite tikrą Santorini miestą, nes jūsų elementai bus maži tikri balti namukai skaisčiai mėlynais stogais. Kaip tikrame Santorini! Be to, jums gelbės arba trukdys patys Senovės Graikijos dievai ir deivės. Taigi, smagus laikas su šeimos nariais ar draugais garantuotas.

 

Laukiamiausi 2017-ųjų žaidimai: pirmoji dalis

Laukiamiausi 2017-ųjų žaidimai: trečioji dalis