Išdalinus titulus praėjusiųjų metų geriausiesiems stalo žaidimams, metas pradėti žvelgti tiesiai į akis naujiesiems – 2017-iesiems metams ir aptarti, kokių naujienų jie žada. O žada tikrai nemažai.

Norėdami padėti susigaudyti keliasdešimttūkstantinėje kasmet išleidžiamų stalo žaidimų lavinoje, sudarėme sąrašą, kurių pasaulio stalo žaidėjų bendruomenė laukia labiausiai. Tad skelbiame pirmąją RIKIO laukiamiausiųjų sąrašo dalį. Šį kartą labiausiai pamaloninti bus rimtų žaidimų mėgėjai bei “wargeimeriai”.

 


MASSIVE DARKNESS

Tradiciškai komponentais turtingų stalo žaidimų leidėjai “Cool Mini or Not” šiemet bandys įtvirtinti naujus standartus “dungeon crawl” RPG žanre. MASSIVE DARKNESS – tai figūrėlių ir komponentų prikimštas nuotykis požemiuose. Jame naudojama jau ZOMBICIDE išmėginta, tačiau gerokai patobulinta, sklandesnė žaidybinė mechanika. Tai reiškia, kad žaidžiant MASSIVE DARKNESS neprireiks dungeon master’io, tad ir apie kompiuterinę aplikaciją kol kas nekalbama.

Kažin, ar šiam leidiniui bus lemta rungtis su žanro lyderiu DESCENT. Greičiau, tai – labiau nišinis, “geimeriškas” variantas, juolab, kad ir žaidimo kaina nusimato gerokai aukštesnė, lyginant su panašaus tipo žaidimais. Kaip ten bebūtų, MASSIVE DARKNESS – vienas iš labiau žandikaulį atvipinančių šiemetinių projektų.

 


RISING SUN

Kitas “Cool Mini or Not” 2017-ųjų koziris – nusisekusiojo BLOOD RAGE reinterpretacija su Tolimųjų Rytų istorijos ir mitologijos prieskoniais. Žaidimo kūrėjų teigimu, jeigu BLOOD RAGE buvo evoliucionavęs “Risk”, tai tolimas “Rising Sun” prototipas – “Diplomacy”. Galima tikėtis daug derybų, aljansų ir karų, bei prabangiai turtingo leidimo.

 


WASTELAND EXPRESS DELIVERY SERVICE

Post-apokaliptinė tematika vis dar audrina žmonių vaizduotę. Prie to nemažai prisidėjo ir naujojo filmo apie “Pašėlusį Maksą” (Mad Max) sėkmė. Neabejotinai, tas pats Maksas įkvėpė ir stalo žaidimo “Wasteland Express Delivery Service” kūrėjus. “Pick-up and deliver” tipo žaidimas lenktynių dėl senkančių resursų fone? Ooo, taip! Laukiam nesulaukiam efektingų komponentų ir įspūdingų post-apokaliptinių kelio monstrų figūrėlių.

 


OUTLIVE

Jeigu “Wasteland Express Delivery Service” jums primins “Pašėlusį Maksą”, tai itin laukiamas ir labai gerai vertinamas “Outlive” bus tartum stalinė “Fallout Shelter” versija. Panašu, jog sulauksime solidžiai sukalto “worker placement” žaidimo post-apokaliptiniame pasaulyje, kuriame išlikti galės vienintelis klanas.

 


ANACHRONY

Post-apokaliptines temas tęsiantis ANACHRONY – vienas iš labiau intriguojančių worker placement žaidimų, kurie pasirodys šiemet. Įvyko globalinis kataklizmas ir Žemės atmosfera yra užteršta, tad teks naudotis įdomia, dviguba worker placement sistema – kai kurioms užduotims atlikti darbininkams reikės parūpinti apsauginius exo-kostiumus. Žaidimo eigą dar labiau paįvairins kelionės laiku. Čia jūs galėsite užsakyti ir atsigabenti resursų iš ateities. ANACHRONY kūrejai solidžiai prasuko Kickstarter.com kampaniją, tad galime tikėtis tikrai šaunaus galutinio produkto su puikiais komponentais ir efektingomis miniatiūromis.

 


THE MANHATTAN PROJECT 2: Minutes to Midnight

2016-ųjų pabaigoje išleidę savarankišką žaidimą ENERGY EMPIRE, sąlyginai susijusį su “The Manhattan Project” serija, šiemet “Minion Games” mus turėtų palepinti jau tikru tęsiniu – “The Manhattan Project 2: Minutes to Midnight”. Veiksmas vyks praėjus dvidešimčiai metų po paskutinių ivykių ir čia nebeteks žaisti su kažkokiomis pavienėmis bombomis. Žaidėjų laukia strateginiai bombonešiai, branduoliniai povandeniniai laivai ir antžeminės balistinių raketų sistemos. Reikalai rimtėja.

 


FIRST MARTIANS: Adventures on the Red Planet

Kiekvienas mūsų kaimynų “Portal Games” išleidžiamas naujas žaidimas – visada įvykis. Ši taisyklė galioja, net jeigu tai nėra originalus žaidimas. Taip buvo su IMPERIAL SETTLERS, kurio pagrindu tapo 51st STATE. Taip atsitiks ir su FIRST MARTIANS: Adventures on the Red Planet – naująja ROBINSON CRUSOE: Adventures on the Cursed Island reimplementacija (su skaitmenine aplikacija). Teisėtai tikimės, kad perdirbinys bus ne ką mažiau nusisekęs. Juk raudonoji planeta – vėl ant bangos, ypač po TERRAFORMING MARS sėkmės.

 


MAGIC: THE GATHERING – AMONKHET

Nors kaip tik dabar yra išleidžiamas naujas “Magic: The Gathering” plėtinys “Aether Revolt”, daugelis žaidimo gerbėjų jau nekantriai laukia kito didelio leidimo, pasirodysiančio šių metų pavasarį – “Amonkhet”.

 


RUNEWARS: Miniatures Game

Gerokai pramankštinę raumenis su “STAR WARS: X-Wing”, “Fantasy Flight Games” nusprendė tarti svarų žodį ir didelių apimčių miniatiūrų susirėmimuose. Tam reikalui pasitelkiama nuosava, neblogai išvystyta RUNEWARS franšizė. Iš pagrindų pasikeitus “Warhammer: Age of Sigmar” koncepcijai, masinių mūšių niša liko apytuštė, tad iš RUNEWARS: Miniatures Game ant žaidimų stalo galime tikėtis didelių būrių ir modifikuotų X-Wing taisyklių samplaikos.

 


FLAMES OF WAR: 4th Edition

Garsusis II-o pasaulinio karo miniatiūrų žaidimas sugrįš palengvintas, pagreitintas ir inovatyvesnis. Paeksperimentavę su mažesnių apimčių žaidimu TANKS, leidėjai žada nemažai naujovių, tad labai tikėtina, kad “Flames of War” atsikratys vieno ar dviejų dešimtmečių senumo “wargame” štampų.

 

Laukiamiausi 2017-ųjų žaidimai: antroji dalis

Laukiamiausi 2017-ųjų žaidimai: trečioji dalis