Tūkstančiai stalo žaidėjų iš viso pasaulio spalio 25-28 dienomis suplūs į Vokietijos miestą Eseną, kurio parodų rūmai taps kiekvieno prisiekusio žaidėjo šventove. Čia stalo žaidimų parodos Spiel metu kasmet pristatoma šimtai naujų stalo žaidimų. Šiemet jų bus netgi daugiau, nes užregistruotas rekordinis naujų, specialiai Spiel 2018 pristatomų žaidimų skaičius – per 1,500! Viso pasaulio žaidimų leidėjai savo karščiausias naujienas taupo būtent šiam nepaprastam renginiui.

Kaip nepasimesti tarp tūkstančių naujų žaidimų, paklausite jūs? RIKIO stalo žaidimų ekspertai skuba į pagalbą ir atrinko labiausiai dėmesio vertus ir pačius laukiamiausius šių metų Spiel parodos žaidimus. Tad skubame pasakoti!

 


TREASURE ISLAND

Žaidimas Treasure Island

TREASURE ISLAND – užtikrinta sezono žvaigždė iš “Matagot”. Roberto Louiso Stevensono “Lobių sala”, Vincento Dutrait iliustracijos, tyrinėjimas, blefavimas ir dedukcija. Viskas, ko reikia įtraukiančiam nuotykiui ant jūsų žaidimų stalo.

Įsigykite stalo žaidimą TREASURE ISLAND

 


CHRONICLES OF CRIME

Žaidimas Chronicles of Crime

CHRONICLES OF CRIME jau buvo galima išmėginti praėjusių metų Eseno parodoje, o šiemet jis bus atiduotas pirkėjų teismui. Neabejotinai, būsimas sezono hitas, sujungsiantis savyje stalo žaidimo, kompiuterinės programėlės ir virtualios realybės patirtį. Solidus konkurentas stalo žaidimui DETECTIVE: A Modern Crime Board Game.

Įsigykite stalo žaidimą CHRONICLES OF CRIME

 


THE RIVER

Žaidimas River

THE RIVER – naujas, didelis kompanijos “Days of Wonder” (Ticket to Ride, Small World, Five Tribes) leidinys ir viskas tuo pasakyta. Galima tik pridėti, kad šį kartą bus nagrinėjami tyrinėjimo, kortelių dėliojimo ir darbo jėgos resursų paskirtymo klausimai.

Įsigykite stalo žaidimą THE RIVER

 


AZUL: STAINED GLASS OF SINTRA

Žaidimas Azul Stained Glass of Sintra

Naujas AZUL variantas? Imam! Šį kartą žaidėjai turės atidžiai “įstiklinti” savo lenteles ir tuo pačiu stengtis nesudaužyti stiklo atsargu. Kaip ir pirmtakas, AZUL: Stained Glass of Sintra ant žaidimų stalo atrodys užburiančiai.

Įsigykite stalo žaidimą AZUL: Stained Glass of Sintra

 


RISE OF TRIBES

Žaidimas Rise of Tribes

Pagaliau. Pagaliau! Kiek galima? Kickstarter kampanija baigėsi daugiau nei prieš metus ir, regis, galų gale civilizacijų vystymo stalo žaidimas RISE OF TRIBES debiutuos prekyboje Eseno parodos metu.

Įsigykite stalo žaidimą RISE OF TRIBES

 


MONOLITH ARENA

Žaidimas Monolith Arena

MONOLITH ARENA jau kelia nemažai aistrų ir yra įvardinamas idėjiniu NEUROSHIMA HEX ipėdiniu. Tiesa, teigiama, jog MONOLITH ARENA turės nemažai skirtumų lyginant su pirmtaku, o visa tai bus įvilkta į patrauklų tematinį maginės fantastikos rūbą.

Įsigykite stalo žaidimą MONOLITH ARENA

 


PLANET

Žaidimas Planet

“Blue Orange Games” išleidžia lietuvio sukurtą stalo žaidimą! Vien jau tai verta hype’o. Určio Šulinsko (EMOJITO autoriaus) sukurtas PLANET pretenduoja į inovatyvaus, tačiau lengvai suprantamo ir įsisavinamo žaidimo titulą. Kiekvienas žaidėjas konstruos savo planetą, lipdydamas magnetines korteles ant 3D planetos modelio.

Įsigykite stalo žaidimą PLANET

 


BLACKOUT HONG KONG

Žaidimas Blackout Honk Kong

BLACKOUT: HONG KONG – tai naujausias GREAT WESTERN TRAIL autoriaus Alexander Pfister darbas. Honkonge įvyko katastrofinis elektros tinklų gedimas ir žaidėjai, konkuruodami tarpusavyje, imasi elektros tiekimo bei visuomeninės tvarkos užtikrinimo darbų.

 


ALONE

Žaidimas Alone

ALONE panašėja į inovatyvų ir netikėtai įdomų žaidimą, nors, turint galvoje, jog tai yra “Horrible Games” leidinys – nieko nuostabaus. ALONE perkels žaidėjus į tarytum išvirkščią mokslinės fantastikos dungeon crawl’ą. Šį karta prieš vieną herojų apleistoje kosminėje stotyje stos net trys skirtingi blogiukai, valdantys monstrus.

 


ICE COOL 2

Žaidimas Ice Cool 2

Dar daugiau ICECOOL? Taip, žinoma, kokių dar čia reikia komentarų. Sujunkite su savo senuoju ICECOOL ir imkitės pingvinų mega-sprigtavimo.

Įsigykite stalo žaidimą ICE COOL 2

 


CAMEL UP (2018 Edition)

Žaidimas Camel Up

CAMEL UP sugrįžta ir sugrįžta nerealiai atnaujintas. Ar vertėjo laukti naujojo leidimo? Be abejo. Neįtikėtinas apipavidalinimas, nuostabūs komponentų patobulinimai ir nauji, papildomi žaidimo būdai pavers ji dar patrauklesniu plačiajai stalo žaidimų mėgėjų auditorijai.

 


A THIEF’S FORTUNE

Žaidimas A Thieve's Fortune

Galima sakyti, kad tai beveik garsusis kino filmas “Bėk, Lola, bėk” stalo žaidimo dėžėje. A THIEF’S FORTUNE pasižymi labai įdomia ir naujoviška idėja. Visi žaidėjai valdo vieną ir tą patį personažą, tačiau varžosi tarpusavyje, kurdami jo ateitį. Laimės tas, kas pavers personažo gyvenimo liniją pačia sėkmingiausia.

 


PREHISTORY

Žaidimas Prehistory

Priešistoriniai laikai visada masino stalo žaidimų kūrėjus ir leidėjus, kaip vienas iš stereotipinių settingų civilizacijų vystymo žanrui. Ne išimtis ir PREHISTORY, kuriame priešistorines gentys rinks ir konkuruos tarpusavyje dėl resursų bei grumsis vykdydamos teritorinę plėtrą.

 


HONGA

Žaidimas Honga

Kaip visada, HABA parodoje pristatys daugybę stalo žaidimų vaikams ir kelis naujus pavadinimus iš visai šeimai skirtos žaidimų serijos. Vienas jų ypatingai patraukia dėmesį – HONGA. Spalvingas ir nuotaikingas apipavidalinimas, kortelių dėliojimas, lengvai perprantamas darbo jėgos resursų skirstymas. Taip taip, prašytume daugiau tokių.

Įsigykite stalo žaidimą HONGA

 


SCORPIUS FREIGHTER

Žaidimas Scorpius Freighter

SCORPIUS FREIGHTER imsis populiaraus žanro – kosmoso tyrinėjimų, tačiau šį kartą įmaišydamas kosminės logistikos ir kontrabandinės ekonomikos elementus. Tematiškai solidus apipavidalinimas ir gausybė mechanikų – card drafting, point to point movement, set collection, tile placement, variable player powers, worker placement. Skamba labai intriguojančiai.

 


BLUE LAGOON

BLUE LAGOON – naujas stalo žaidimu klasiko Reiner Knizia darbas, skirtas platesnei auditorijai. Legendinis autorius, lengvai suprantamas ir įsisavinamas žaidimo procesas, smagi tema, spalvingas iliustravimas. Juk negali būti blogai?

 


KERO

Žaidimas Kero

2018-ieji metai žymi nedidelės, tačiau garsios kompanijos sugrįžimą – “Hurrican”. Kažkada sulaukę daug simpatijų su MR.JACK, vėliau mažai ką išleidę, šiemet “Hurrican” grįžta su KERO – intriguojančiu post-apokaliptinės tematikos stalo žaidimu dviems, kurį jau bus galima įsigyti parodos metu. Kartu bus galima pirmą kartą išmėginti abstraktų nuotykių žaidimą NAGARAJA.

 


TAGS

Žaidimas Tags

Kiekvienais metais mes sulaukiame ne vieno ir ne dviejų žodinių stalo žaidimų. Panašu, kad šiemet daugiausiai liaupsių šioje srityje galėtų susilaukti TAGS – žodžių žaidimas, kuris ne tik “skamba” gerai, bet ir atrodo gerai.

 


TALES OF GLORY

Žaidimas Tales of Glory

TALES OF GLORY – maginės fantastikos nuotykiai, konkurenciniai questų vykdymai, draftinimas ir kortelių (tile) dėliojimas. Ir visa tai – nepaprastai gražiai apipavidalinta? Yes, please!

 


WILDLANDS

Žaidimas Wildlands

Martin Wallace ir Osprey Games bendradarbiavimo vaisius WILDLANDS – taktinis stalo žaidimas su miniatiūromis. Kalbama, jog WILDLANDS bus dar lengviau perprantamas ir įsisavinamas žaidimas, nei “Games Workshop” leidinys “Warhammer Underworlds Shadespire / Nightvault”.

Įsigykite stalo žaidimą WILDLANDS