2016-ieji stalo žaidimų bendruomenei padovanojo daugybę naujų puikių stalo žaidimų. Jei esate pakvaišęs dėl stalo žaidimų kaip ir mes, tikrai spėjote pamatyti ne vieną “geimerių” autoriteto sudėliotą metų žaidimų topuką. Šiam žingsniui neatsispyrė ir RIKIS, tad pristatome jums mūsišką 2016-ųjų stalo žaidimų “hot listą”.

Ieškodami to geriausiojo, atsižvelgėme ne tik į paties žaidimo savybes, bet ir jo prieinamumą gimtosios Lietuvos žaidėjams. Sutikite, koks skirtumas, ar žaidimas geras, jei jis pasiekiamas kaip Laimės žiburys.

Stalo žaidimas: Mansions of Madness

Geriausias rimto žaidėjo pasirinkimas: MANSIONS OF MADNESS: SECOND EDITION

Antrasis šiurpulingojo MANSIONS OF MADNESS leidimas kartu su mobiliąja programėle žaidimą perkelia į naują lygį. Intriguojanti istorija ir nuolat už kampo tykantys netikėtumai – žaisdami jausitės tarsi patekę į genialiojo H. P. Lovecrafto pasaulį, kuris visada yra daugiau ar mažiau pamišęs.

Board Game Geek benduomenė žaidimą įvertino 8.4 balo ir užtikrino jam 40-ąją vietą bendrame kelias-dešimties tūkstančių stalo žaidimų reitinge.

Stalo žaidimas: Codenames Pictures

Geriausias vakarėlių žaidimas: CODENAMES: PICTURES

CODENAMES: Pictures – artimas Spiel des Jahres 2016 titulą nukovusio CODENAMES giminaitis, kur žodžius keičia paveiksliukai. Nelygi kova, sakysite. Būsite teisus! Tačiau dėl nežinomos priežasties šis į slaptų agentų rūbus įvilktas galvosūkis šiemet tapo vakarėlių karaliumi bei buvo ypač pamėgtas RIKIO klube. Vakarėlių liūte, jei jo dar neturi, pats metas šią situaciją ištaisyti.

Žaidimas: Junk Art

Geriausias “dexterity” žaidimas: JUNK ART

JUNK ART – dar vienas Pretzel Games, pristačiusio smagųjį FLICK’ EM UP!, kūrinys, sužavėjęs turbūt visus stalo žaidimų apžvalgininkus ir autoritetus. Ir mes negalime tam prieštarauti. Nors “dexterity” tipo žaidimai paprastai yra trečiasis rimtųjų strateginių žaidimų brolis, šie kartais ima ir nustebina net rimčiausiai nusiteikusius strategus. Būtent toks yra JUNK ART. Smagus ir puikiai subalansuotas, suteikiantis daug linksmų akimirkų bet kokio plauko žaidėjui.

Žaidimas: Tides of Madness

Geriausias kortų žaidimas: TIDES OF MADNESS

Nedidelis kortų žaidimas su geru strateginiu užtaisu. Tai anksčiau išleisto TIDES OF TIME žaidimo versija, sulaukusi dar daugiau populiarumo dėl kortose glūdinčio Cthulhu beprotybės elemento. Šis žaidimas yra greitas ir nesudėtingas, tačiau ne viskas šiame gyvenime turi būti komplikuota, ar ne? Papildomų sėkmės taškų šiam žaidimui prideda jo universalumas, nes nedidelę kortų kaladę galite pasiimti bet kur ir greitai sužaisti partiją, kitą, kol ko nors laukiate.

Geriausias šeimos žaidimas: AGRICOLA: FAMILY EDITION

AGRICOLAI pagiriamųjų žodžių tikrai nereikia. Net jei nesekate visų stalo žaidimų pasaulio naujienų, šio žaidimo vardą turbūt esate girdėję. Tačiau giliai strateginis žaidimas, anksčiau įkandamas tik patyrusiems žaidėjams, 2016-aisiais įsitaisė jaunesniąją sesutę – žaidimo šeimai versiją. Patikrintos mechanikos, tie patys žaidimo elementai bei pamėgtos iliustracijos naujo, kiek paprastesnio žaidimo varianto dėžėje.

Stalo žaidimas: Camel UP

Geriausias žaidimas vaikams: CAMEL UP: BUNDLE

Žaidimas CAMEL UP ir net jo papildymas SUPERCUP išleisti kiek anksčiau, tačiau 2016-ųjų Eseno mugėje leidėjai šiuos du giminaičius sudėjo į krūvą ir pasiūlė liaudžiai už vieno žaidimo kainą. Galbūt tai turėtų būti ne metų žaidimas, o metų pasiūlymas, bet “what the heck”. Lenktyniaujantys kupranugariai iš mados tikrai neišeis dar ilgus metus.

Stalo žaidimas: Dead of Winter

Geriausias bendradarbiavimo žaidimas: DEAD OF WINTER: THE LONG NIGHT

Po vieno serialo (nerodysime pirštais) sėkmės žodis “winter” tapo kokybės ženklu. Ir ne veltui – 2016 metais išleista antroji stalo žaidimo DEAD OF WINTER serija – The Long Night – greitai subūrė gerbėjų ratą ir užsitarnavo net 8.2 (wow!) reitingą Board Game Geek tinklalapyje.

Žaidimo metu grupelei žaidėjų tenka sutelkti visas jėgas, kad apsaugotų Raxxon miestelį nuo baisių eksperimentų pasekmių. Zombiai bet kokiam žaidimui suteikia savitos estetikos.

Geriausias stalo žaidimas dviems: STAR WARS: DESTINY

Žaidimas žavi savo inovatyvia mechanika – tai ir kauliukų žaidimas, ir vadinamasis “deck building’as”. Kaupkite vertingas kortas ir kauliukus bei būdamas Star Wars sagos herojumi dalyvaukite epinėse kovose prieš priešininko herojų.

Koks geek’as nenorėtų persikelti į legendinį Žvaigždžių karų pasaulį? Aukštas 8.3 Board Game Geek reitingas patvirtina, jog žaidimas daugiau nei geras.

Žaidimas: Scythe

Geriausiai iliustruotas žaidimas ir Geriausias metų žaidimas: SCYTHE

Tai žaidimas – meno kūrinys. Ir mes neperdedame. Legendos byloja, kad būtent lenkų autoriaus Jakub Rozalski piešiniai įkvėpė šio žaidimo gimimą. SCYTHE perkels jus į apokaliptinį tarpukario pasaulį, kur laukus dirbančių valstiečių vaizdai pinasi su karininkais, milžiniškais robotais ar net karo meškomis ir tigrais. Žaidimas puikiai atkartoja šį šiurpulingą įvaizdį, sujungdamas visus elementus į vientisą darnią estetiką.

8.4 balų įvertinimas ir 6-oji vieta bendrame reitinge – tai tikras Board Game Geek žaidėjų bendruomenės favoritas.