Birželio 14-18 dienomis JAV vyks stalo žaidimų paroda-konventas ORIGINS GAME FAIR 2017. Tai viena iš didžiausių tokio pobūdžio parodų Amerikoje drauge su GenCon’u ir GAMA Trade Show. Jos metu bus įteikti “Origins Awards” apdovanojimai, kurie per kelis pastaruosius metus tapo labai autoritentingu įvertinimu.

Sutikite, kadangi šiemet “Spiel des Jahres” nominacijos – ganėtinai netikėtos, dėl to “Origins” apdovanojimai tik dar labiau intriguoja. Tikėkimės, jie pateisins lūkesčius, o tuo tarpu pateikiame labiausiai viliojančių konvento naujienų sąrašą.


Codenames_Duet_01

Laukiamiausias pasirodymas “Origins 2017” parodoje pasauliniu mastu neabejotinai atitenka CODENAMES: DUET! Naujasis “Czech Games Editions” leidinys leis džiaugtis mėgstamais CODENAMES ar CODENAMES: PICTURES tiems, kas nesurenka didelės draugijos, ir, žinoma, poroms. Dviems žaidėjams skirtas bendradarbiavimo variantas jau šmėkštelėjo UK Games Expo 2017, tačiau abejoti tikrai netenka – “Origins’uose” jo laukia gerokai didesnė auditorija ir platesnis atgarsis.


Century_01
Antroji didelė “Origins” žvaigždė – CENTURY: SPICE ROAD. Tai pirmasis žaidimas, kurį išleidžia naujoji super-kompanija “Plan B Games”, priklausanti “Asmodee” kompanijų grupei ir apjungianti tokias žaidimų kūrimo ir leidybos studijas, kaip “Pretzel Games”, “Z-Man Games”, “Plaid Hat Games” ir “Filosofia Éditions”. Pats žaidimas jau yra sukėlęs nemažai triukšmo. Jam pranašaujamas didelis populiarumas, teigiama, kad CENTURY primins SPLENDOR ir netgi bus gerokai pranašesnis ir patrauklesnis.

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/century-spice-road/” size=”” block=”false” target=”_self”] Užsisakykite CENTURY: SPICE ROAD >> [/button]


Gekido_01

“Origins” parodoje ir kartu pasaulinėje rinkoje turėtų debiutuoti net du stalo žaidimai, kurie jau lyginami su super hitu KING OF TOKYO. Abu žaidimai bus pagrįsti intensyviu kauliukų ridenimu ir rezultatų suvaldymu. “Cool Mini or Not” išleidžiamas GEKIDO: BOT BATTLES bus efektingais komponentais turtingas leidinys. Jame pirkėjas ras kaip visada puikias, pramoniniu būdu dažytas robotų figurėles, kurioms bus skirta susikauti futuristinio sporto ringe. Visi kovos veiksmai bus atliekami ridenant kauliukus ir siekiant tam tikrų naudingų kombinacijų. Be to, kiekvienas žaidėjas turės atskirą kauliukų atsargą, skirtą robotų patobulinimams.

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/gekido-bot-battles-stalo-zaidimas/” size=”” block=”false” target=”_self”] Užsisakykite GEKIDO: BOT BATTLES >> [/button]


Arena_01

Tuo tarpu, kiek kuklesnis “Iello” leidinys ARENA: FOR THE GODS! perkels žaidėjus į antikinių mitologinių būtybių ir pabaisų kovų areną. Nežiūrint to, kad žaidimas, lyginant su GEKIDO, atrodo kaip ekonominis variantas, ant stalo vaizdas vis vien bus įspūdingas. Kaip ir KING OF TOKYO ar KING OF NEW YORK, čia naudojama daug kartoninių stovelių ir konstrukcijų, o šalia kauliukų ridenimo mechanikos, žaidėjai naudos ekipuotės ir monstrų kortas.

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/arena-for-the-gods/” size=”” block=”false” target=”_self”] Užsisakykite ARENA: FOR THE GODS! >> [/button]


Near_and_Far_01 (1)

Konvente greičiausiai debiutuos ir naujas Ryano Laukato (Red Raven Games – CITY OF IRON: Second Edition, ARTIFACTS INC., EIGHT MINUTE EMPIRE, ISLEBOUND) kūrinys – NEAR AND FAR. Galima sakyti, kad tai ankstesnio autoriaus žaidimo ABOVE AND BELOW tęsinys, tik stipriai pakeistas, patobulintas ir su daug efektyviau integruotu story-telling elementu. Stalo žaidimų apžvalgininkai (iskaitant Tom Vasel iš “Dice Tower”) jau krikštyja NEAR AND FAR ne tik geriausiu “Red Raven Games” leidiniu, bet ir vienu geriausių 2017-ųjų metų stalo žaidimų.

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/near-and-far/” size=”” block=”false” target=”_self”] Užsisakykite NEAR AND FAR >> [/button]


Adventure_Land_01

Kompanija “Haba” ne taip seniai debiutavusi strateginių ir šeimos stalo žaidimų rinkoje pristatys ADVENTURE LAND papildymą ADVENTURE LAND: King & Princess. Šis nuotykinis maginės fantastikos žaidimas nustebino savo prieinamumu įvairaus amžiaus grupėms ir tapo puikiu įvadu į “dungeon crawl” žanrą ne tokiems patyrusiems žaidėjams. “King & Princess” pristatys naujas misijas, naujus žaidimo režimus, naujus nuotykius ir komponentus.


Spoils_of_War_01

“Arcane Wonders” (SHERIFF OF NOTTINGHAM) pristatys fenomenalaus pasisekimo sulaukusio stalo žaidimo dviems ONITAMA papildymą. ONITAMA: Sensei’s Path įneš dar daugiau įvairovės, judinant figūras ant lentos. Kadangi žaidimo partijai parenkamos tik 5 judėjimo kortelės, kurias dalinasi abu žaidėjai, tai reiškia, kad peržaidžiamumo galimybės ir variacijos išauga neįtikėtinai. Kadangi pasirodyti “Origins’uose” tik su smulkučiu ONITAMA papildymu būtų pernelyg nereikšminga, “Arcane Wonders” čia pristatys ir tikrą naujieną – blefavimo ir aukcionų stalo žaidimą SPOILS OF WAR. Ar galima tam sugalvoti geresnę temą nei grobio dalybos po sėkmingo vikingų reido į svečias šalis? Šia prasme, nebent CASH ‘N GUNS galėtų mesti iššūkį.

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/spoils-of-war-stalo-zaidimas/” size=”” block=”false” target=”_self”] Užsisakykite SPOILS OF WAR >> [/button]


This_War_of_Mine_02Labai tikimės, jog “Origins” parodoje jau bus galima akies krašteliu pamatyti ir garsiojo kompiuterinio žaidimo THIS WAR OF MINE adaptaciją stalo žaidimų rinkai. THIS WAR OF MINE: The Board Game gamyba rūpinasi lenkiška kompanija “Galakta”, o vienas iš kūrėjų – garsiojo NEUROSHIMA HEX bei CRY HAVOC autorius Michał Oracz. Tai bus brutalaus survival-game tipo bendradarbiavimo stalo žaidimas, kurio siužetas fokusuojamas į civilių grupę, turinčią išgyventi karo katilu virtusiame mieste. Tai turėtų būti labai įvairiapusiška patirtis, apjungsianti co-op’ą, worker placement’ą, tyrinėjimą, nuotykius, derybas ir story-telling elementus.

[button style=”btn-info” url=”https://www.rikis.lt/product/this-war-of-mine-stalo-zaidimas/” size=”” block=”false” target=”_self”] Užsisakykite THIS WAR OF MINE: THE BOARD GAME >> [/button]


Hero_Realms_01

Dar vienu, labai intriguojančiu konvento sneak peak’u turėtų tapti HERO REALMS: The Ruin of Thandar Campaign Deck pakuotė. Neseniai išleistas fantasy deck-building kortų žaidimas HERO REALMS šalia character pakuočių sulauks ir stambesnio kampanijos modulio, leisiančio žaisti linijinius istorijos siužetus.

Be abejo, tai tik maža dalis labai laukiamų ORIGINS 2017 Game Fair naujienų. Be abejo, visada galite tikėtis netikėtumų ir malonių siurprizų, apie kuriuos niekas net nekalbėjo, o mes dar sugrįšime su antrąja laukiamiausių “Origins” naujienų dalimi.