Šį kartą RIKIO žaidimų apžvalgoje pristatysime vakarėlių žaidimų šeimą CODENAMES, kurie padės smagiai praleisti laiką bet kokioje kompanijoje.

CODENAMES. Pictures – tai Czeck Games Editions išleisto žaidimo CODENAMES analogas. Jei žaisdami CODENAMES, jūs, tapę slaptaisiais agentais, stengiatės įminti žodžių kodus, CODENAMES. Pictures tai, be abejo, teks daryti su paveikslėliais.

Pateiksime trumpą priešistorę. Vos tik išėjęs čekų žaidimų kūrėjo Vlaada Chvatil kūrinys, susilaukė neapsakomai didelio atgarsio. Gero atgarsio. Tokio gero, kad 2016-aisiais sugebėjo nukauti sunkiasvorius priešininkus Spiel des Jahres ringe ir tapti metų žaidimu. Jei netyčia nežinote, kas yra Spiel des Jahres, tai trumpai – tas pats kas Oskarai, tik žaidimų pasaulyje.

Taigi, pristatome 2016 metų žaidimo CODENAMES jaunesnįjį brolį – CODENAMES. Pictures.

Trumpai skaičiais

CODENAMES. Pictures žaidimas skirtas žaisti 2 – 8 žaidėjams nuo 10 metų amžiaus, tačiau atvirai – turint reikalą su paveikslėliais, šią užduotį puikiai atliks ir mažesni vaikai. CODENAMES žaidimo partija trunka 10 – 20 minučių. Atrodo, universalus žaidimas, kurį galima įsimesti į krepšį, einant šeštadienį pasisėdėti su draugais, ar vykstant aplankyti tėvų, kad vakarai neprailgtų.

Stalo žaidimas Codenames

Žaidimo eiga

Kaip ir žaisdami klasikinį CODENAMES, čia jūs tampate slaptaisiais agentais. Visi žaidėjai pasidalina į dvi komandas – raudoną ir mėlyną. Iš kiekvienos komandos išrenkamas vadas, kuris sakys užuominas, o visi kiti stengsis atspėti, ką šios užuominos reiškia.

Paveikslėliai atsitiktine tvarka išdėliojami, sudarant 4×5 paveikslėlių matricą. Paveikslėlių šio žaidimo dėžėje yra gyvas tuntas ir jie visi yra dvipusiai, tad kaskart žaidžiant žaidimas bus vis kitoks.

Tuomet vadai pasirenka vieną iš raktinių kortelių ir pasistato prieš save ant stovelio, kad likusieji komandos nariai nematytų. Ir štai – jūs pasirengę pradėti kovą. Raktinė kortelė nurodo, kuri komanda pradeda – pirmajai teks įminti vienu paveikslėliu daugiau. Pradedančioji komanda turės atspėti 8 paveikslėlius, o kita – tik 7.

Kaip žaisti? Viskas labai paprasta. Vadas turi duoti komandai tokias užuominas, kad jie atspėtų būtent tuos paveikslėlius, kuriuos reikia, tačiau ne priešininkų komandos. Reikiami paveikslėliai pažymėti raktinėje kortelėje jūsų komandos spalva. Pirmieji įminę visas korteles, laimi žaidimą.

Užuomina. Ją sudaro vienas žodis ir vienas skaičius. Skaičius nurodo, kiek kortelių bandote susieti tuo vienu žodžiu. Pavyzdžiui, aš esu vadas ir sakau “sparnai 3”. Tuomet mano komandos žaidėjai tariasi ir paliečia pirštu spėjamas korteles. Jei jų spėjimas teisingas, paveikslėlis uždengiamas savo komandos spalvos kortele. Prašovėte pro šalį ir pirštu bedėte į priešininkų paveikslėlį? Tašką dovanojote priešininkų komandai! Tarp visų šių paveikslėlių yra ir neutralių – nepriklausančių jokiai komandai. Pataikius į tokį, jis uždengiamas pilka kortele. Be to, yra vienas paveikslėlis, į kurį nevalia taikytis niekam. Tai žudikas. Kliudysite – kaip mat pralaimėsite! Tad vadams teks būti ypač budriems, ir sukti galvas ne tik, kaip viena užuomina susieti kuo daugiau savo komandai priklausančių paveikslėlių, bet ir netyčia nenurodyti užuominos, susijusios su priešininkų paveikslėliais, ką jau kalbėti apie paveikslėlį žudiką.

Apibendrinant

Taigi, turbūt jau supratote, kad šis žaidimas gali sujungti į darnias komandas kuo įvairiausius žaidėjus – nuo vaikų iki senelių, nuo patyrusių žaidėjų iki tik besidominčių žaidimais. Būtent todėl tiek CODENAMES, tiek CODENAMES. Pictures yra žaidžiami turbūt kiekvieną RIKIO stalo žaidimų vakarą. Kai žaidėjai jau prisisotinę rimtų strategijų, tai puikus baigiamasis vakaro žaidimas – vyšnia ant tortuko. Nesuklysite šį žaidimą pasičiupę į draugų vakarėlį ar važiuodami į gimtinę. Taip pat tikrai nesuklysite, padovanoję šį žaidimą… praktiškai bet kam.

Tad kurį žaidimo variantą pasirinkti? Why don’t we have both? O jei rimtai – pasirinkite, atsižvelgdami į savo poreikius ir situaciją. Jei jums svarbu, kad nebūtų kalbos priklausomybės arba jei planuojate žaisti su vaikais, rekomenduojame paveikslėlius. Juk paveikslėlius supranta visi!

Jei jums patinka žodžių žaidimai ir žodžių mįslės, rinkitės klasikinę versiją. Esame girdėję atsiliepimų, jog abu variantus išbandę žmonės paveikslėlių versiją apibūdina kaip kiek lengvesnį lengviau išnarpliojamą žaidimą, nei pirmtaką – žodinį.

Žaidimas: Codenames Duet

Codenames Duet

Atsižvelgdami į beprotišką CODENAMES sėkmę Czech Games Editions išleido dar vieną žaidimo versiją – suaugusiesiems CODENAMES: Deep Undercover. Tai žodinio CODENAMES versija, kur žodžiai yra tiesiogiai ar ne tiesiogiai susiję su Fifty Shades of Grey kontekstu.

Ir tai dar ne viskas! Sklinda gandai, kad CODENAMES jungiasi bendram projektui su pasauline DISNEY frančize. Ką gi, ką gi – lauksime naujienų!

Įsigyti stalo žaidimą CODENAMES: Pictures

Žaidimo CODENAMES: Pistures puslapis BoardGameGeek portale

Stalo Žaidimas: Codenames