Pasakojant apie žaidimą BUNNY KINGDOM, visų pirma norisi paminėti, jog tai labai gražus žaidimas – dėžėje rasite keturių spalvų zuikučių figūrėlių, neįtikėtino detalumo pilių su bokštais, itin gražaus dizaino kortelių, kompaktišką žaidimo lentą. Puikus pirmas įspūdis, tiesa? Tad toliau pasakojame, ar šis įspūdis išlieka.

Pradėkime nuo taisyklių knygos. Atsiverčiame – ogi ten viskas tvarkinga, surašyta, su pavyzdėliais. Paprasta ir aišku – belieka pradėti žaisti. Žaidimas skirtas 2 – 4 žaidėjams. Neretai pasitaiko, kad žaidimas su mažiau, negu numatyta žaidėjų, žaidžiamas neoptimaliai – skubu nuraminti, kad dviems jis puiki pramoga, tad tinka tiek dviems, tiek nedidelei draugų kompanijai.

Žaidimo eiga

Žaidimas Bunny Kingdom

Žaidimo BUNNY KIGDOM lenta suskirstyta kvadratais, kurių koordinatės randamos raidėmis ir skaičiais. Kas bent kartą gyvenime matė šachmatų lentą, supranta, apie ką čia kalbama. Kiekvienas kvadratas yra unikalus – yra kalnai, pievos, ežerai, kuriuose triušiai gaudo žuvis (prekybai), laukai, kuriuose triušiai augina morkas (netikėta), miškai, kuriuose triušiai kerta malkas, bei miestai, iš kurių vyksta valdymas. Pagaminta iš tvirto kartono, ji nėra itin didelė, tad tilps ir ant mažesnio stalo.

Žaidimas Bunny Kingdom

Pats žaidimas vyksta keturiais etapais, kurių kiekvienas susideda iš tų pačių veiksmų: pirmiausia, žaidimo kortelės (kaip pamenate, jos labai gražios) sumaišomos ir po numatytą kiekį išdalinama žaidėjams. Po to vyksta jų dalinimas “drafto” principu – kiekvienas žaidėjas pasiima sau kortelę ir siunčia likusias kaimynui; tokiu būdu ratuku išdalinamas kiekvienas kortų komplektas. Reiktų pažymėti, kad dviems žaidėjams “draftui” galioja papildoma taisyklė – vieną kortą žaidėjas paima sau, vieną išmeta lauk, o vietoj jos įdeda viršutinę kortą iš likusios kaladės. Kortos esti trijų rūšių:
– konkretaus laukelio (pvz., E2)
– statybų
– slaptos misijos ir lobiai

Žaidimas Bunny Kingdom

Visi žaidėjai slaptai pasirenka kortą ir, jeigu tai laukelio arba statybų korta, ją atverčia. Laukelio kortelės atveju, pagal konkrečias koordinates, į jį žaidėjas patupdo savo triušiuką ir nuo šiol iki žaidimo galo ši teritorija priklauso tam žaidėjui, nes kiekvienas laukelis turi tik vieną jam skirtą kortelę. Teritorijų grupė, kuri liečiasi kraštinėmis, yra vadinama feodu – tokie jau mūsų feodaliniai triušiukai. Statybų atveju žaidėjas neprivalo iškart statyti norimo dalyko – tai gali atlikti bet kurio iš keturių etapų pabaigoje. Ką gi stato triušiai, paklausite? Ogi aukso kasyklas, tvirtoves, laikinas stovyklas, prekybos taškus ir dar šį bei tą, tad nuobodu nebus. Slaptos misijos ir lobiai yra kaupiami užversti, tačiau jų savininkas gali bet kada pažiūrėti, o kas gi ten padėta. Reiktų pažymėti, kad misijos gali labai padėti nukreipti reikiamą strategiją – galbūt reikia daugiau kirsti medžio? Ar kaip pamišusiam užiminėti kalnus? Ar kurti vieną didelį galingą feodą?

Taškų skaičiavimas

Žaidimas Bunny Kingdom

Kiekvieno etapo pabaigoje skaičiuojami taškai – štai čia ir prasideda visas gražusis grožis, nes reikės trupučio aritmetikos (išplėsta daugybės lentelė paslaugiai įdėta į dėžę kaip atmintinė kiekvienam žaidėjui). Pirmiausiai skaičiuojama, kiek skirtingų (mediena, grybai, morkos, pipirai ir t. t.) išteklių gamina feodas. Tuomet šis skaičius dauginamas iš feodo galios – skaičiuojami miestai ir tvirtovės, esantys jose (kiekvienas toks statinys turi galią nuo 1 iki 3). Gautas rezultatas ir yra pergalės taškai už konkretų feodą. Nesijaudinkite, gyvenime (ir triušių karalystėje) viskas gerokai paprasčiau, negu dabar skaitant atrodo.

Žaidimas Bunny Kingdom

Po keturių etapų visi atverčia slaptas misijas ir lobius bei prideda jų suteikiamus taškus prie anksčiau surinktų. Praktika rodo, kad tai gali žymiai pakeisti turnyrinę lentelę, tad intriga lieka iki galo. Smagių triušinėjimų!

Tiesa, žaidimo korteles patartina apvilkti įmautėmis, nes dažnai maišant (ką tenka daryti), gali greitai susidėvėti.

Įsigykite stalo žaidimą BUNNY KINGDOM

Stalo žaidimo puslapis BoardGameGeek tinklalapyje