Kuo naudingi stalo žaidimai mokiniams, nebeverta rašyti – visi žinome, jog tai turbūt pats smagiausias būdas išmokti kažko naujo bei patobulinti savo įgūdžius. Gera žinia ta, jog dabar žaidimų įvairovė tokia didelė, jog rasite priemonę bet kokiai mokymosi sričiai tobulinti. Ieškote ko nors aritmetiniams įgūdžiams lavinti? Prašom! Pasakoti, lavinti vaizduotę? Be problemų! Norite patobulinti loginį mąstymą? Rinkitės iš žaidimų jūros!

Tad mes, dvi stalo žaidimų pomėgio belaisvės – Angelina ir aš, peržiūrėjome savo kolekciją ir atrinkome žaidimus, kuriuos rekomenduotume žaisti šeimoms su į mokyklą einančiomis atžalomis. Tai bus ne tik puikus laisvalaikis, bet ir lavinanti bei prasminga veikla. Juk ruduo ir mokymasis kaip druska ir pipirai. Taigi, pradedame vardinti žaidimus, kurie tikimės, patiks ir jums.

 


HARRY POTTER: HOGWARTS BATTLE

Jei visos pasaulio mokyklos dalyvautų kiečiausios mokyklos konkurse, be abejo, ja taptų Hogvartsas. Retas vaikas atsisakytų iškeisti savo mokyklą į tą, kurią lanko Haris Poteris. Burtai, nuotykiai ir pavojai – tai dalykai, kurie jaudino visų kartų vaikus.

Žaidimas HARRY POTTER: HOGWARTS BATTLE – tai nuotykis, kurio metu jūs tapsite vienu iš knygos herojų, o jūsų misija bus įveikti blogąsias jėgas. Žaisite bendradarbiaudami – žaidimo eigoje įgysite vis naujų ir stipresnių burtų, sąjungininkų bei artefaktų. Žaidimas įdomus tuo, jog atkartoja originalią istoriją apie nepaptastą berniuką burtininką. Dėžėje rasite 7 dėžutes su elementais, kurie kas kart žaidžiant papildys žaidimą kažkuo nauju, na o patys herojai augs.

Įsigyti stalo žaidimą HARRY POTTER: HOGWARTS BATTLE

 


THE LITTLE PRICE: MAKE ME A PLANET

Stalo žaidimas Little Prince

Tai žaidimas – meditacija. Įtraukėme jį į sąrašą todėl, kad esame Mažojo Princo fanės ir esame tikros, kad mūsų yra daug. Mažasis Princas – daugialypis personažas, bet man tai buvo viena iš tų mokykloje privalomų knygų, kurią skaičiau ir mėgavausi.

Žaidimas – tai nesudėtingas, bet įdomus kortelių dėliojimas, kai kurdami planetą, kuriate ir sistemą, kaip skaičiuosite savo taškus. Galbūt taškų gausite už pasodintas rožes? O gal jų jums atneš avytės, drambliai ir lapės? Bet kokiu atveju, tai bus šauni ir simboliška dovana mokinukui. O ir be galo miela.

Įsigyti stalo žaidimą THE LITTLE PRINCE: MAKE ME A PLANET

 


STUFFED FABLES

Stalo žaidimas Stuffed Fables

Jei norite tikro pasakojimo ir tikro nuotykio – rinkitės STUFFED FABLES. Tai žaidimas – istorija, kurio puslapiais keliausite jūs patys, įsikūniję į žaidimo herojus. Jūs tapsite mažos mergaitės žaisliukais ir turėsite apsaugoti savo mažąją draugę nuo žaislų pasaulio siaubūnų.

Stalo žaidimai mokiniams

Jūsų kelionėje jums teks atremti nuožmius priešus, rasti tam tikrus daiktus, įvykdyti ypatingas misijas ir žygdarbius. Keliaudami sutiksite naujų draugų, kurie galės prie jūsų prisijungti ir jums padėti. Tai žaidimas, kurį padovanoję vaikui dovanosite tikrą patirtį. Visi žaidimo veikėjai (tiek herojai, tiek sutikti blogiečiai) yra figūrėlės, kurias judinsite žaidimo knygos puslapiais. Turiu tik įspėti, jog žaidimas išleistas anglų kalba, todėl mokantis šią kalbą, turės versti vaikams tekstus. Bet kokiu atveju, ši patirtis tikrai to verta!

Rašiau apie stalo žaidimą STUFFED FABLES išsamiau, paskaitykite!

Įsigyti stalo žaidimą STUFFED FABLES

 


ROBIT RIDDLE

Stalo žaidimas Robit Riddle

Dar vienas istoriją vyniojantis žaidimas – ROBIT RIDDLE. Panašiai kaip ir žaisdami STUFFED FABLES, jūs įsikūnysite į herojus, skaitysite pasakojimą, susidursite su iššūkiais, kuriuos išspręsti padės specialūs kauliukai, bei karts nuo karto teks įveikti priešus.

Ši istorija vyksta fantastiniame robotų pasaulyje, kuriame reikia pasirūpinti jų augintiniais robitais. Mieli herojai, mielos istorijos ir aplinkybės. Nors šis žaidimas savo išleidimo kokybe tikrai neprilygsta STUFFED FABLES (čia nerasite žaidimo lentos, figūrėlių, o ir istorijos knygelių leidimo kokybė tikrai ne ta), tai šaunus ir geras būdas susipažinti su tokio tipo žaidimais, kur tenka leistis į netikėtus nuotykius bei patiems spręsti, kuriuo taku pasuksite. Kaip ir STUFFED FABLES, žaidimas ROBIT RIDDLE išleistas angliškai, tad tekstus teks versti tiems žaidėjams, kurie dar nesupranta angliškai.

Įsigyti stalo žaidimą ROBIT RIDDLE

 


THE GRIMM FOREST

Stalo žaidimas The Grimm Forest

Žaidimas THE GIMM FOREST patiks visiems pasakų mėgėjams, nes čia rasite ne tik trijų paršiukų giminaičių figūrėles, ant jūsų žaidimų stalo apsilankys pačių įvairiausių pasakų herojai, nes sužaisdami jų kortas, galėsite padėti sau ar bent jau šiek tiek patrukdyti priešininkams.

Neapsigaukite, tai puikus ekonominis žaidimas, o ne pasakos pasakojimas prieš miegą. Jis išmokys planuoti savo veiksmus bei adaptuoti taktikas pagal pasikeitusią situaciją. Šiaudai, malkos ir plytos – šios trys valiutos yra žaidimo esmė. Laimės tas, kas iš jų pastatys tris namelius greičiausiai.

Pridursime, jog tai idealus žaidimas ieškantiems dovanos – išleistas taip įspūdingai, kad atidarius dėžę, norisi sušukti – “Oho!” Netgi statomi nameliai – tikri 3D nameliai, kuriuos po truputį žaidimo eigoje turite sukonstruoti – padėti pamatus, sulipdyti sienas ir uždengti stogą.

Įsigyti stalo žaidimą THE GRIMM FOREST

 


FAIRY TILE

Stalo žaidimas Fairy Tile

Žaisdami FAIRY TILE seksite pasaką apie narsųjį riterį, kilniąją princesę ir nuožmų drakoną. Tai dar vienas žaidimas, kuris savyje neša pasaką, nors pasaka ir nėra pagrindinis jo variklis. Žaidimą veža herojų kelionės nuo vienos iki kitos kortelės ir priklausomai nuo to, kur jie atsiranda, galite pelnyti taškų!

Žaidimo metu herojai ne tik keliaus po karalystę, bet ir kortose esantys tekstai pasakos įdomią istoriją, kuri kaskart bus kita. Tad žaidimas puikiai tiks kartu tobulinti anglų kalbos žinias, nes žaidimo tekstai yra angliški. Atskirai paminėti būtina ir kaip šauniai žaidimas išleistas. Žaidimo dėžėje rasite spalvotas princo, princesės ir drakono figūrėles, na, o iliustracijos žavi nė kiek ne mažiau – ryškiaspalvės ir primena vitražus.

Įsigyti stalo žaidimą FAIRY TILE

 


PHARAOH CODE

Stalo žaidimai mokiniams

PHARAOH CODE – tai žaidimų klasika, ypač neįdomią ir nuobodžią veiklą paverčiantis intriguojančiu, azartišku ir smagiu žaidimu. Taip, tai aritmetika – sudėtis, atimtis, dalyba ir daugyba. Kai Angelina buvo pradinukė, šis žaidimas mums padėjo greitai ir neskausmingai išmokti daugybos lentelės. Dar dabar pamenu, kai sėdėdavau tėvų susirinkimuose ir klausydavau mokytojos ir tėvų virkavimų, kokia baisi ta daugybos lentelė. O mums ji visai nebuvo baisi, nes mes ne vaidinome daugybos lentelės kalimo stovyklos, o smagiai sau žaidėme.

Viskas, ką reikia daryti žaidime, išmesti kauliukus ir kuo greičiau rasti kortelę, kuri pritaikius bet kokius aritmetinius veiksmus sujungtų išmestus skaičius. Skamba paprastai ? Pasakysiu jums paslaptį, kuo žaidimas paprastesnis, tuo geresnis. Ypač vaikams. Yra papildomas strategijos sluoksnis, nes vienos kortelės turi daugiau taškų nei kitos, todėl ypač ištobulėję protukai, gali stengtis aritmetiškai pelnyti brangesnes, užuot iš karto žvalgęsi į pigiąsias.

Įsigyti stalo žaidimą PHARAOH CODE

 


CENTURY: GOLEM EDITION

Stalo žaidimas Century

Žaidimas CENTURY: GOLEM EDITION – puikus egzempliorius, norintiems savo mažuosius sužavėti stalo žaidimais. Nesudėtingas, tačiau įtraukiantis ir smagus ekonominis žaidimas tiks žaisti net ir su savo pradinukais. Žaidimo valiuta – spalvoti kristalai, įgysite jų sužaisdami kortas arba keisdami keletą pigesnių į vieną brangesnį (argi ne šaunus būdas padėti vaikui suvokti, kaip veikia skirtingos vertės mainai?). Surinkę reikiamą kombinaciją, pelnysite taškų.

Žaidimas patrauks vaiko akį – kam nepatiktų krautis į skrynią spalvingus akmenėlius ir už juos gauti taškų? Kas smagiausia – žaidimas vienodai patinka tiek vaikams, tiek suaugusiems, nes už paprastų taisyklių slepiasi pagal individualius gebėjimus prieinama strategija. Norite žaidimo, kuris privers pasukti galvą? Prašom, planuokite savo veiksmus kuo optimaliau ir galvosūkis bus nemenkas.

Įsigyti stalo žaidimą CENTURY: GOLEM EDITION

 


MY LITTLE SCYTHE

Stalo žaidimas My Little Scythe

Žaidimas MY LITTLE SCYTHE sukurtas pagal visame pasaulyje populiarų rimtą strateginį žaidimą SCYTHE ir yra idealus tiems jauniesiems žaidėjams, kuriems reikia didesnio iššūkio, daugiau strateginių pasirinkimų ir būdų laimėti įvairovės.

Žaisdami keliausite didžiule lenta, ieškodami deimantų ir obuoliukų, gaminsite pyragus, vykdysite žygdarbius, rūpinsitės savo draugystės lygiu, dalyvausite pyragų kovose ir rinksite trofėjus, kurie ir bus kelias į jūsų pergalę. Rimtojo SCYTHE sėkmės formulė puikiai adaptuota vaikams ir įvilkta į šaunius teminius drabužius. Žaidimo dėžėje tarp itin kokybiškų komponentų rasite ir herojų figūrėles (čia yra net instrukcija, kaip jos turėtų atrodyti nudažytos!).

Beje, jei norite dažyti bet kokio žaidimo figūrėles, užsukite į RIKIO klubą pirmadieniais – čia vyksta figūrėlių dažymo pamokėlės, kurių metu gausite visas reikiamas priemones bei išmoksite dažyti. Laukiami tiek rimti suaugėliai, tiek vaikai! Daugiau informacijos teiraukitės rikis@rikis.lt.

Rašiau apie stalo žaidimą MY LITTLE SCYTHE išsamiau, paskaitykite!

Įsigyti stalo žaidimą MY LITTLE SCYTHE

 


PIE TOWN

Stalo žaidimas Pie Town

Dar vienas šaunus ekonominis žaidimas – PIE TOWN, kurį taip pat rekomenduoju tiems, kurie nori daugiau strategijos, veiksmų įvairovės ir apskritai – didesnio žaidimo. PIE TOWN smagus dėl daugelio dalykų. Visų pirma, jūsų tikslas – kepti pyragus ir kepti taip, kad pelnytumėte kuo daugiau taškų. Visi žinome, kad pyragai yra gerai!

Visų antra, tai vadinamasis “worker placement” žaidimas, kur jūsų darbininkus atstoja specialūs kauliukai. Visi žinome, kad kauliukai tai gerai! Visų trečia, jūsų užduotis ne tik kepti savo pyragus, bet ir išsiaiškinti priešininkų slaptus receptus. Visi žinome, kad nedidelis detektyvinis darbelis, net jei tai pyragų detektyvas, yra gerai!

Taigi, PIE TOWN rekomenduoju rinktis tiems, kas jau yra prisilietę prie stalo žaidimų ir ieško kažko rimtesnio, daugialypiškesnio su geru strategijos užtaisu.

Įsigyti stalo žaidimą PIE TOWN

 


POTION EXPLOSION

Stalo žaidimas Potion Explossion

Žaidimas POTION EXPLOSION – idealus pažymėti mokslo metų pradžią, nes čia jūs esate dar vienos burtininkų mokyklos mokiniai ir mokotės gaminti stebuklingus eliksyrus! Vienaragio ašaros ir kiti linksmi eliksyrai padės jums rinkti taškus ir tapti geriausiu mokyklos mokiniu.

Fantastiškas apipavidalinimas žaidimui suteikia nenusakomai įspūdingos patirties. Eliksyrų ingredientai čia yra spalvoti stikliniai rutuliukai, kuriuos rinksitės iš 3D kartotinio aparato. Rinkti rutuliukus – nereali patirtis ir didžiulis žaidimo džiaugsmas. Jei paėmus rutuliuką, susidaužia likę tos pačios spalvos rutuliukai, jūs juos visus taip pat pasiimate. Jei dar kartą susidaužia vienspalviai, ir tie jūsų. Tad teks nemažai pasukti galvą, kurį rutuliuką verta pasičiupti.

Surinkę ingredientus, juos naudojate savo eliksyrams kurti, o pabaigę, gaunate taškų. Galbūt pasirodysiu hiper entuziastinga, tačiau visas šis žaidimas nepakartojama estetinė, taktilinė pramoga, kurios metu teks ir pasukti galvą.

Įsigyti stalo žaidimą POTION EXPLOSION

 


MEEPLE CIRCUS

Stalo žaidimas Meeple Circus

Strategija ir miklumo žaidimas viename – MEEPLE CIRCUS. Šis žaidimas savyje sujungia tiek daug netikėtų koncepcijų, kad žaisti jį nepaprastas potyris. Taigi – jūs esate cirko galva ir ruošiatės nepaprastam cirko pasirodymui. Jums teks pasamdyti pačius geriausius ir tinkamiausius cirko artistus, o jūsų kietumas bus pamatuotas aplodismentų kiekiu.

Planuodami savo trupę, turėsite atsižvelgti į tai, ko reikia publikai. Galbūt šiuo metu madingi žirgai ir jų bebaimiai žokėjai? O gal teks investuoti į didžiulį dramblį ir jo dresuotoją? Sukomplektavus trupę – smagioji dalis – cirko pasirodymas. Jums teks sudėlioti kuo daugiau taškų sugeneruosiančią artistų kombinaciją per tam tikrą laiką. Beje, laiką matuos telefono programėlė, pasirodymą kursite tol, kol skambės tikra cirko muzika.

Rašiau apie stalo žaidimą MEEPLE CIRCUS išsamiau, paskaitykite!

Įsigyti stalo žaidimą MEEPLE CIRCUS

 

Lavinamieji stalo žaidimai

Visų šių žaidimų reitingus, vertinimus ir papildomos informacijos rasite BoardGameGeek tinklalapyje.